Kütahya’da ’halk Hastalıkları’ Konferansı

Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen halk konferansları düzenleniyor.Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen konferans, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Burcu Yapar...

Kütahya’da ’halk Hastalıkları’ Konferansı
Kütahya Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği DPÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi tarafından düzenlenen halk konferansları düzenleniyor.
Halk Eğitim Merkezi’nde düzenlenen konferans, Tıbbi Onkoloji Uzmanı Dr. Burcu Yapar Taşköylü’nün sunumuyla gerçekleştirildi.
Konferansta kemoterapi konularında bilgiler veren Taşköylü halkın sorularını da cevaplandırdı.
Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Tıbbi Hizmetler Başkanı Dr. Sabahattin Altıntaş, konferansların hastalıklar konusunda hastalık öncesi, hastalık devamında veya önlenmesinde halkımızın bilgilendirilmek amaçla düzenlendiğini belirterek, “Hasta olunca muayene olup ilacını aldıktan sonra gitmek önemli değil. Asıl önemli olan hasta olmadan, hastalık süresince ve hastalık sonrasında nelere dikkat edeceğimiz konularında bilgilenmemiz önemli. İşte bu konferanslarımız bizim halkımızı hastalıklar konusunda bilgilendirmek amacıyla yapılmaktadır. Her 15 günde bir yapılan bu konferanslarımız alanında uzman hekimlerimiz tarafından değişik ve güncel konularda devam edecektir" dedi.
Altıntaş, konferans sonrası Dr. Burcu Yapar Taşköylü’ye teşekkür plaketini takdim etti.(EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327