Kütahya’da Öğretmen Başına Düşen Öğrenci Sayısı

Kütahya’da öğretmen başına ilköğretimde 15,4, ortaokulda 14,4 ve ortaöğretimde de (lise) 13,1 öğrenci düştüğü bildirildi.TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, yaptığı açıklamada, "Ege Bölgesi illeri arasında ilkokul ve ortaokulda...

Kütahya’da Öğretmen Başına Düşen Öğrenci Sayısı
Kütahya’da öğretmen başına ilköğretimde 15,4, ortaokulda 14,4 ve ortaöğretimde de (lise) 13,1 öğrenci düştüğü bildirildi.
TÜİK Bölge Müdürü Mehmet Akyol, yaptığı açıklamada, "Ege Bölgesi illeri arasında ilkokul ve ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük olan il Muğla iken, ortaöğretimde(lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük olan il Aydın’dır. Ege Bölgesi illeri arasında ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en yüksek olan il Afyonkarahisar, ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en yüksek olan il Manisa ve ortaöğretimde (lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en yüksek olan il ise İzmir ilidir.Kütahya’da 2013-14 öğretim yılında ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 15,4, ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 14,4 iken ortaöğretimde(lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı 13,1 olarak gerçekleşmiştir.Kütahya ili Türkiye’de ilkokulda ve ortaöğretimde (lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 22., ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 25. il konumundadır. Ege Bölgesi illeri arasında ise ilkokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 5., ortaokulda öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 4. ve ortaöğretimde(lise) öğretmen başına düşen öğrenci sayısı en düşük 2. il konumundadır" ifadelerini kullandı. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327