Kütahya’nın Gündemini Tavşanlı Belirliyor

Tavşanlı, Kütahya siyasetindeki aktifliği ile şehrin gündemini belirliyor.Edinilen bilgiye göre, Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti’li Tavşanlı İl Genel Meclisi üyeleri ve AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı...

Kütahya’nın Gündemini Tavşanlı Belirliyor
Tavşanlı, Kütahya siyasetindeki aktifliği ile şehrin gündemini belirliyor.
Edinilen bilgiye göre, Milletvekili Vural Kavuncu, Belediye Başkanı Mustafa Güler, AK Parti’li Tavşanlı İl Genel Meclisi üyeleri ve AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Demir, son 2 hafta içerisinde onlarca faaliyette bulundu.
Tavşanlılı İl Genel Meclisi üyeleri, AK Parti’nin Gurup Toplantısı’na katıldı. İl Genel Meclisi Üyeleri Ramazan Aydemir, Osman Oral, Bilal Kıyak, Mustafa Altınbay ve Mehmet Çetin, AK Parti Gurup Toplantısı’nda Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu konuşmasını dinlediler. Üyeler daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşüp, kendisini Tavşanlı’ya davet ettiler.
AK PARTİ İLÇE BAŞKANI’NIN KONUŞMASI
AK Parti Tavşanlı İlçe Başkanı Mehmet Demir, kongre sürecine değinerek Türkiye’nin 2023, 2053 hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini söyledi. 30 Mart Yerel Seçimlerinde ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Tavşanlı’nın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük Türkiye yolunda önemli destek verdiğini söyleyen Mehmet Demir, bu bağlamda 2015 seçimlerinin çok büyük bir önem kazandığını ifade ederek, çarpıcı açıklamalarda bulundu.Demir, “Amacımız Osmanlı torunları olarak Anadolu İmparatorluğu’nu kurmaktır. Dünyadaki tüm Türk ve İslam coğrafyası yüzünü Türkiye’ye dönmüştür. Bildiğiniz gibi kurucu liderimiz Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve iktidarımızın üzerinde büyük oyunlar oynanmaktadır. Bu oyunu yıkan milletimiz Tavşanlı’dan yüzde 70 oyla istikrarı ve büyük Türkiye’yi istediğini göstermiştir. Bu bağlamda 2015 seçimleri de çok önemlidir. Tavşanlı kongremizi de gerçekleştirerek yolumuza devam edeceğiz. Paralel yapıyla mücadele sürecek ve inanıyorum ki, başarıya ulaşacaktır. Biz İlçe Teşkilatı olarak yaptığımız tüm çalışmalarda ve aldığımız kararlarda Allah rızasını gözetiyoruz” diye konuştu.
AK PARTİ’Lİ TAVŞANLI BELEDİYESİ’NİN FAALİYETLERİ
Bu arada, Tavşanlı Belediyesi tarafından düzenlenen Aşure Günü’nde 30 bin kişilik aşure dağıtıldı.İlçe esnafın ve halkın katkılarıyla belediye öncülüğünde hazırlanan aşureler ilçe merkezinde 5 noktada 19 mahallede muhtarların nezaretinde belirlenen noktalarda ve Hastane, Emniyet Müdürlüğü, Garnizon Komutanlığı, Adliye, Orman İşletme Müdürlüğü ve kamu dairelere dağıtımı sağlandı. Belediye Başkanı Mustafa Güler, "Tavşanlı genelinde aşurenin ulaştığı insan sayısı tam 30 bin, yani sabahtan bu tarafa Tavşanlı’daki 19 mahallenin tamamında, üniversitede, hastanede, emniyet müdürlüğünde, jandarmada bazı okullarda ve resmi kurumların çoğunda olmak üzere 30 bin kişiye ulaşmış oldu. Aşureye katkı konusundaki talebimize olumlu cevap veren Tavşanlı’daki tüm esnaf kardeşlerimize, Tavşanlı’da bu konuda anlayış ve hizam noktasında hassasiyet gösteren sevgili halkımıza ve aşurenin son iki gündür pişirilmesi konusunda geceli gündüzlü çalışan Tavşanlı Belediyesi personeline teşekkür ediyorum. Allah onlardan razı olsun" dedi.
MİLLETVEKİLİ KAVUNCU’NUN PROGRAMLARI
AK Parti Kütahya Milletvekili Vural Kavuncu, son 2 hafta içerisinde Ankara’nın dışında Pazarlar, Emet, Tavşanlı ilçelerinde bir çok etkinliğe katıldı. Kavuncu, Mecliste İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda açılması talebiyle verdiği meclis araştırma önergesi konusunda söz alarak uzun bir konuşma yaptı. Tavşanlılı İl Genel Meclisi üyeleri ile birlikte Ankara’da Başbakan Davutoğlu ile görüşen Kavuncu, daha sonra TRT radyosu sanatçılarının programını izledi.Kavuncu, Tavşanlı’da kamu kurum ve kuruluşlarının çalışmaların da yerinde inceleyerek, yetkililerden bilgi aldı.Kavuncu, bir hafta içerisinde onlarca vatandaş ve kurumların yöneticileri ile görüşüp, istek ve arzularını dinledi. (EFE)
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327