Kutludüğün Gözleme Ve Ayran Festivali Başlıyor

Mamak Belediyesi, geleneksel hale gelen Kutludüğün Gözleme ve Ayran Festivali’nin bu yıl 5.’sini düzenliyor.Gözleme ve ayranın vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı festival, 14 Eylül günü saat 16.00’da Kutludüğün Belediye Hizmet Binası...

Kutludüğün Gözleme Ve Ayran Festivali Başlıyor
Mamak Belediyesi, geleneksel hale gelen Kutludüğün Gözleme ve Ayran Festivali’nin bu yıl 5.’sini düzenliyor.
Gözleme ve ayranın vatandaşlara ücretsiz dağıtılacağı festival, 14 Eylül günü saat 16.00’da Kutludüğün Belediye Hizmet Binası önünde gerçekleşecek. Mamak Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterileriyle başlayacak festival, oyun havalarının sevilen sanatçısı Ankaralı Yasin ve mahalli sanatçıların sahne almasıyla son bulacak. Festivalin bu yıl da şenlik havasında geçeceğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, “Festivaller, o şehrin sahip olduğu kültür sanat varlığının, turizm potansiyelinin adeta bir aynasıdır. Aynı zamanda kültürel ve sosyal yaşamımıza değer katmakta bölge ekonomisini de canlandırmaktadır. Halkı birbirine bağlayarak birlik ve beraberliğimizi pekiştirmektedir” dedi.
Her yıl olduğu gibi bu yıl da sabah erken saatlerinden itibaren kadınların pişirecekleri gözlemeler, ayranlarla birlikte festivale gelenlere ikram edilecek.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327