LAPSEKİ’YE YENİ HÜKUMET KONAĞI PROJESİNDE SONA DOĞRU

Çanakkale’nin Lapseki ilçesi Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçeye yapılacak yeni hükumet binası projesinde sona doğru yaklaşıldığının müjdesini verdi.Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçeye yapılması planlanan yeni proje için...

LAPSEKİ’YE YENİ HÜKUMET KONAĞI PROJESİNDE SONA DOĞRU
Çanakkale’nin Lapseki ilçesi Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçeye yapılacak yeni hükumet binası projesinde sona doğru yaklaşıldığının müjdesini verdi.
Lapseki Belediye Başkanı Eyüp Yılmaz ilçeye yapılması planlanan yeni proje için sona doğru yaklaşıldığının sinyalini verdi. Başkan Yılmaz Kaymakamlık Toplantı Salonunda gerçekleşen toplantı sonrası verdiği bilgide, “İskele meydanı, yeni hastane, hükumet binası ve şehitlik projesinin son halini masaya yatırdık. Projede sona gelindi. Hükumet binası ile ilgili çalışmalar haziran veya temmuz ayında başlayacak. Yine hastane ile ilgili bilgi verecek olursak geçen hafta Ankara ziyaretimizde Bakanlıktan aldığımız evrakları Anıtlar Kuruluna teslim ettik. 15 Şubatta toplanacak kurul sonrasında inşallah hastanemizin de temelini atacağız. Hastane yıkıldıktan sonra ve yeni hükumet binası yerine oturtulduktan sonra bize 5 bin 700 metre kullanılacak alan kalacak. Bizim bu alana şehitlik projemiz var. Lapseki’ye ilk gelenler, denizden feribotla geçenler ilk olarak şehitliğimizi görecekler. O alanda Ziraat Bankası var. Biz Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü ile anlaştık. Köprü başına yapacağımızı kültür merkezinde bankaya yer vereceğiz" dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327