LeBRon James geri döndü!

Geçtiğimiz günlerde LeBron James’in menajeri Rich Paul, Miami Heat’e oyuncusunun sözleşmesini fesh ederek serbest oyuncu statüsüne geçeceğini açıklamıştı. NBA'de Miami Heat'ten ayrılan süper yıldız LeBron James, eski takımı Cleveland Cavaliers'a ile anlaştı.

LeBRon James geri döndü!

Miami Heat ile devam eden sözleşmesindeki opsiyonu kullanarak serbest kalan LeBron James yuvaya döndü.

NBA takımlarının serbest statüdeki oyuncularla resmi olarak sözleşme imzalayabilmelerini engelleyen moratoryumun sona ermesiyle birlikte Cleveland Cavaliers LeBron'u yeniden kadrosuna kattı.

LeBron James'in Cleveland'dan ayrılışı olaylı olmuştu. Taraftar, üzerinde James adı yazılı formaları yakmış, tüm şehirde isyan olayları çıkmıştı. Takımın sahibi Dan Gilbert, çok sert bir mektup yazmış ve "kendine kral diyen bu adamdan önce şampiyonluk kazanacağımızı garanti ediyorum" demişti. Şehirde LeBron nefreti o kadar büyüktü ki Miami formasıyla Cleveland deplasmanında topu her eline aldığında yuhalanmıştı.

Artık işler değişiyor. James, dört yıl sonra Cleveland'a dönüyor.

Kariyerinin ilk yedi sezonunu yaşamış LeBron James, Miami Heat'le iki NBA şampiyonluğu yaşadıktan sonra, 29 yaşında doğduğu topraklara dönme kararı aldı.

"Kuzeydoğu Ohio ile ilişkim basketbolun çok ötesinde, bunu şimdi daha iyi anlıyorum" diyen James, Miami'ye transfer olduğu günün aksine şampiyonluk garantisi de vermedi. James, "Şampiyonluk sözü vermiyorum. Bu sözü tutmanın çok zor olduğunun farkındayım. Şimdi hazır değiliz. Tabii ki hemen şampiyon olmak istiyorum ama gerçekçiyim. Uzun bir süreç olacak. 2010'dakinden çok daha uzun..." ifadeleriyle dört sene önceki transferinden çok daha farklı bir tavır sergiledi.

James, Cleveland'da Maccabi Tel Aviv'i Euroleague şampiyonu yapan antrenör David Blatt ile birlikte çalışacak. Cavaliers'ta 22 yaşındaki oyun kurucu Kyrie Irving 5 yıl 90 milyon dolarlık yeni bir sözleşmeye imza atmıştı. Cleveland ayrıca 2014 Draftı'nın ilk sırasından Andre Wiggins'i seçmişti. 


Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2014, 10:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327