Lekelerden Kurtulma Vakti!

Bir çok faktöre bağlı olarak oluşabilen lekeler pek çok kişinin dertlerinden biri olduğu belirtildi.DermaPlus MD Kurucu ortağı Murat Güner, “Lekelenme; Melanosit adını alan renk hücrelerinin, deriye rengini veren melanin adlı pigmenti normalden...

Lekelerden Kurtulma Vakti!
Bir çok faktöre bağlı olarak oluşabilen lekeler pek çok kişinin dertlerinden biri olduğu belirtildi.
DermaPlus MD Kurucu ortağı Murat Güner, “Lekelenme; Melanosit adını alan renk hücrelerinin, deriye rengini veren melanin adlı pigmenti normalden fazla üretimine bağlıdır. En fazla görülen lekelenme tipi melasma olarak bilinir. Özellikle güneş uyarısıyla gelişen bu durum, hormonal sebepler, ışığa duyarlandırıcı ilaçların kullanımı, bazı hastalıklar, genetik yatkınlık ve deri üzerine uygulanan kozmetikler gibi nedenlere bağlı olarak meydana gelebilir. Hatta bilgisayar ve yoğun ışıma yaratan floresans kaynakları bile lekelenmenin sebepleri arasındadır.Gebelik döneminde oluşan lekelenme ise kloasma olarak bilinir ve çoğu zaman doğumla birlikte geriler, ancak gerilemeyebilir de.’’diye belirtti.
Murat Güner,’’Ayrıca solar lentigo olarak bilinen durum, yoğun güneş teması olan el, yüz, vücut gibi alanlarda gelişen derinin güneş hasarına bağlı olarak kalınlaşması ve renk artışıyla karakterize bir başka sorundur. Yaşlanma ile de artış gösterir. Bu lekelerden kurtulmak için Dermaplus MD Hyperpigmentation (Lekeli Cilt Servisi) imdadınıza yetişir.Güzelliğin moleküler sırrı olan bu ürünler tüm cilt tipleri için uygun olup lekeleri açar ve aynı zamanda cilt tonunu düzenler.Yaşlanmaya karşı da mücadele eder.’’dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327