Leman Sam'a kızı Şevval Sam'dan kurban desteği

Leman Sam'ın kurban ile ilgili ''Benim için kurban kesenle IŞİD birdir'' sözlerinin ardından büyük tepki çekerek eleştiri oklarının hedefi olmasının ardından kızı Şevval Sam'dan annesine destek geldi.

Leman Sam'a kızı Şevval Sam'dan kurban desteği

Tartışmaya Leman Sam'ın kızı Şevval Sam da katıldı. Kıbrıs Konseri'nden sonra, Uçankuş TV'nin Magazin Merkezi Programı'nda konuşan Sam, annesini savundu. Şevval Sam şöyle konuştu;

''ANNEM HAYVANLARIN, İNSANLARIN ACI ÇEKMESİNİ İSTEMEZ''

''Sanatçı açık yara gibidir, dünyada her yaşanan acıya karşı duyarlıdır. Bu süreçte biz her kurban bayramında çok acı hikayelere şahit oluyoruz. Hayvanlar açısınsan özellikle. Bıçakla kovalananlar, kaçmasın diye bacağı kesilenler, tüfekle vurulanlar ve bunlar dünyada yaşam hakkına saldırı aslında. Bunlara gösterdiği hassasiyeti sert bir dille ifade etmiş ama aslında bütün mesele bu ızdırabın ibadetle alakası olmaması.

''KURBAN IZDIRAPTIR''

Onların nasıl dinle alakası yoksa bu ızdırabın da ibadetle bi alakası olmadığını düşüdüğünü çok iyi biliyorum en azından. Ben annemi çok iyi tanıyorum hayvanların acı çekmemesini, insanların acı çekmemesini isteyen Kobani'deki insanlar, açlıktan ölen cocuklar için oturup ağlayan bir insan."

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2014, 15:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali
Ali - 4 yıl Önce

yedikleri et ne, etin en alasını lop et yerler, yılda bir kez kurban kesip et yiyenlere hakaret eder böyle kokoşlar

Ateş Veli
Ateş Veli - 11 ay Önce

Annesi, benim için kurban kesenke ışid birdir diyor. Kızı da annesini, işte kurban keserken kaçan hayvanlar bıçakla kovalananlar tüfekle vurulanlar diye alakasız bi şekilde savunmaya çalışıyor. Annen, ibadeti yerine getirenlere laf etmiş. Kurban keserken acı hikayeler yaşanmasına değil !

Açıklamanız bile karşınızdaki insanı saf yerine koymaktır.

SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327