Lesmann, Müslüman olup Zeliha adını aldı

Brezilyalı Lesmann Vanessa, Ordu’nun Kumru ilçesinde Müslümanlığı seçerek ‘Zeliha’ ismini aldı. Zeliha Vanessa, “Uzun süredir İslam dinini araştırıyordum. Araştırmam neticesinde Müslümanlığı tercih ettim” dedi.

Lesmann, Müslüman olup Zeliha adını aldı
Almanya’da yaşayan Kumrulu Samet Aça vasıtasıyla İslamiyet ile tanışan ve okuyup araştırarak Müslüman olmaya karar veren 26 yaşındaki Lessman Vanessa, misafir olarak bulunduğu Kumru ilçesinde Müftülüğe başvurarak İslamiyet’e geçmek istediğini belirtti.
Kumru İlçe Müftülüğü’nde gerçekleştirilen ihtida merasimi Merkez Erkek Yatılı Kur’an Kursu Öğreticisi İbrahim Ethem Arın’ın okuduğu Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından Kumru Müftü Vekili Nihat Yıldırım, tevhit inancının özelliklerini açıklayarak İslam dini hakkında genel bilgiler verdi. İhtida merasimi Vanessa’nın Kelime-i Şehadet getirmesi ve dua ile son buldu. İlçe Müftülüğü tarafından ‘İhtida Belgesi’ takdim edilen Lessman Vanessa ‘Zeliha’ ismini aldı. Zeliha’ya Kur’anı Kerim-Meali, Kur’an-ı Kerim ve İslam İlmihali hediye edildi.
Müslüman olmasından dolayı çok mutlu olduğunu belirten Zeliha, uzun bir süredir İslam dinine ilgi duyduğunu, araştırma yaptığını, Müslümanlığı benimsediğini ve Müslümanlığa inandığını ifade etti. 
Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2015, 17:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327