Levent Kırca "Dizi oyuncularını sokaktan topluyorlar"

"Dımdızlak" adlı tiyatro oyunuyla sanatseverlerin karşısına çıkan usta oyuncu Levent Kırca oyun öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Levent Kırca
Bodrum ilçesinde "Dımdızlak" adlı tiyatro oyunu sanatseverlere sunan usta oyuncu Levent Kırca  oyunda Türkiye'yi, çocukluğunu, ihtilalleri anlattığını söyledi.

Bodrum'a yaz kış geldiğini ifade eden Kırca, "Bodrum bir cennet. Burada nefes alıyoruz. Benim burada evim vardı sattım, bu sene kiraya geliyorum" dedi.

"TİYATRONUN MODASI GEÇMEZ"

Levent Kırca'nın kendisine özgü bir seyircisinin olduğunu anlatan Kırca, şöyle konuştu:

"Ekonomik şeyler, sosyal olaylar, tiyatroyu çok etkiliyor ama çok şükür kendine el verir bir tiyatroyuz. Genel olarak Amerika'da da Avrupa'da da sıkıntıda, filmler sıkıntıda. Film şirketleri televizyon dizilerine dönmüş durumda. Bu sıkıntılar zaman zaman yaşanacaktır. Fakat tiyatronun modası hiçbir zaman geçmez."

Tiyatronun canlı insanlara hitap eden bir sanat kolu olduğunu dile getiren Kırca, "Eğer tiyatronun modası geçiyorsa insanın da modası geçmiş demektir" diye konuştu.

"DİZİ OYUNCULARINI SOKAKTAN TOPLUYORLAR"

Kırca, Türkiye'de bazı oyuncuların "doldur boşalt" hazırlandığını öne sürerek, şunları söyledi:

"Televizyon dizileri için insanları hemen sokaktan toplayıp toplayıp çıkartıyorlar. Tecrübeleri çok yok ama zaman içinde olacak. Güzel insanlara ağırlık vermeye başladılar. Kabiliyet biraz kenarda olsun, güzel olsun bakıyorlar. Genel olarak eserlerin de bir kaburgası, içeriği yok. Sanatın içini boşalttılar. Oyuncu güzel olsa ne olur, çirkin olsa ne olur."

Yaklaşık 2 saat süren tiyatro oyununda Kırca, sahnede Sezen Aksu ve Yavuz Bingöl gibi sanatçıları da eleştirdi. 


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 00:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327