Lice ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı

Silvan, Lice, Kulp ve Dicle ilçelerinde bazı bölgeler Özel Güvenlik Bölgesi ilan edilirken, Diyarbakır Valiliği, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Lice ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.

Lice ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı
Diyarbakır Valiliği, son dönemlerde yaşanan terör olayları nedeniyle Silvan, Lice, Kulp ve Dicle ilçelerinde bazı bölgelerin Özel Güvenlik Bölgesi ilan edildiğini açıkladı.
Diyarbakır Valiliği, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Lice ve Silvan ilçelerinde sokağa çıkma yasağı ilan etti.
Valilikten yapılan açıklamaya göre, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Lice ilçe merkezinde bu akşam itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Açıklamada, şöyle denildi:
"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Lice ilçe merkezinde 17.08.2015 Pazartesi günü saat 21.00'den 18.08.2015 Salı günü saat 07.00'ye kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."
Söz konusu yasağın vatandaşların can ve mal güvenlikleri için önemli olduğu bildirilirken, yasağın bitim süresinin ayrıca ilan edileceği kaydedildi.

SİLVAN'DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI
Diyarbakır Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla Silvan ilçesinde saat 01.00 itibariyle sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Halkın can ve mal güvenliğinin sağlanması amacıyla, 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/C maddesi gereğince, ilimiz Silvan ilçe merkezinde 18 Ağustos 2015 gece 01.00’den geçerli olmak üzere ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir" denildi.
Söz konusu yasağın vatandaşların can ve mal güvenliği açısından önemli olduğu kaydedilen açıklamada, yasağın bitim süresinin ayrıca ilan edileceği ifade edildi.

BAZI ALANLAR ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ İLAN EDİLDİ
Öte yandan, Diyarbakır Valiliğince, Silvan, Lice, Kulp ve Dicle ilçelerindeki bazı alanlar, 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildi.
Valilikten yapılan yazılı açıklamada, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, huzur ve güven ortamının sürdürülmesi, devletle milletin her türlü terörist tehdit ve saldırıdan korunması amacıyla bazı bölgelerin 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edildiği kaydedilen açıklamada, emniyet ve asayiş için ilgili mevzuat çerçevesinde her türlü tedbirin alındığı vurgulandı.
Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:
"Silvan ilçesi sınırlarında bulunan Taşköprü Vadisi, Toklar, Kazandağı-Demirkuyu, Hatuni Deresi, Sarınç ve Fiğtarlası, Üçbasamak bölgeleri, Lice ilçesi sınırlarındaki Kayacık Kuzeyi, Balasi-Koca Tepe, Kuşlu Tepe, Toprak Tepe, Mizagüldağı Tepe, Dolapdere-Kerpiçören, Harabe Tepeleri, Horozivan Dağı ve Kıllıboğan Tepesi ve Kulp ilçesindeki Oberkan-Davderal, Simetok-Gülhermi, Yaylak Durşin bölgeleri ile Dicle ilçesi sınırlarındaki Kurşunlu ve Tir Sırtları bölgesi, 20 Ağustos - 5 Eylül'de 15 gün süreyle özel güvenlik bölgesi ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere girmesi can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklanmıştır. 
Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2015, 08:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327