Lisanslı Depoculuğa Devlet Desteği Geldi

Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirci, lisanslı depoculukta kira ücretinin yarısını devletin ödeyeceğini söyledi.Devletin lisanslı depoculuğun önünü açmak adına önemli bir adım attığını ifade eden Giresun...

Lisanslı Depoculuğa Devlet Desteği Geldi
Giresun Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirci, lisanslı depoculukta kira ücretinin yarısını devletin ödeyeceğini söyledi.
Devletin lisanslı depoculuğun önünü açmak adına önemli bir adım attığını ifade eden Giresun Ticaret Borsası Başkanı Mustafa Demirci, lisanslı depoculuğun bu kararla daha da önem kazandığını vurguladı. GTB Başkanı Demirci yaptığı açıklamada “Ticaret Borsaları Konsey Toplantısında dile getirilen öneri gerçekleşmiş ve bakanlar kurulu kararıyla hayata geçirilmiştir. Karar doğrultusunda Lisanslı depolara konulan ürünlerin yüzde 50 kira bedeli devlet tarafından karşılanacaktır. Kira bedelinin karşılanmasını sisteminin devamlılığı açısından önem arz etmektedir. Bakanlar Kurulu kararı olarak Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir. Buna göre aylık ton başına 10 TL’yi geçmemek üzere ürünlerin kira ücretinin yüzde 50’si devlet tarafından karşılanacaktır. Bakanlar Kurulu kararı 30 Eylül 2014 tarihinden geçerli olmak üzere 5 yıl süreyle geçerlidir. Bu doğrultuda lisanslı depoculuk daha bir önem kazanmış ve önü açılmıştır” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327