banner333

Liseli Eşref PKK'ya katıdı

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde, örgüt tarafından kandırılan lise öğrencisi 15 yaşındaki Eşref Kılıç, geçen ay sınırı geçerek gittiği Suriye'de PKK'nın bu ülkedeki uzantısı PYD saflarına katıldı. Oğlunun geri gelmesini isteyen acılı anne, kendisini ziyaret eden AK Parti Milletvekili Zeynep Karahan Uslu'ya sarılarak gözyaşı döktü.

Liseli Eşref PKK'ya katıdı

Suruç'ta beyaz eşya satışı yapan 5 çocuk babası Celal Kılıç'ın en büyük oğlu lise 2'nci sınıf öğrencisi Eşref Kılıç, geçen 18 Mayıs'ta ortadan kayboldu. Ailesinin bulunması için güvenlik güçlerine başvurduğu genç, 2 gün sonra telefonla annesi Medine Kılıç'ı arayarak, Suruç'un karşısında bulunan Suriye'nin Kobani ilçesine gittiğini ve PYD saflarına katıldığını söyledi.

Celal ve Medine Kılıç çifti, kısa süre sonra gittikleri Kobani'de yaptıkları aramalara rağmen oğullarına ulaşamayarak Suruç'a döndü. Olaydan haberdar olan AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Zeynep Karahan Uslu, destek vermek amacıyla Kılıç ailesinin evini ziyaret etti. Anne Medine Kılıç tarafından gözyaşlarıyla karşılanan Uslu, acılı aileyle görüşerek teselli verdi. AK Partili Uslu, çocukları kaçırılan ailelerin Diyarbakır'da eylem yaptığını ve terör örgütünün kısa süre içerisinde Cenevre anlaşmalarına göre çocukları ailelerine teslim edeceğini ifade etti. Suriye'de savaşan PYD'nin de küçük çocukları ailesine teslim etmesi gerektiğini kaydeden Uslu, "Küçük çocukların kandırılıp savaşmaya götürülmesini doğru bulmuyorum. Artık analar gözyaşı dökmesin" dedi.
Güncelleme Tarihi: 21 Haziran 2014, 13:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327