LODOS 20 METRELİK TEKNEYİ BATIRDI

Balıkesir’in Erdek sahiline haftasonu etkili olan şekilde etkili olan lodos, 20 metrelik restoran teknenin batmasına neden oldu.Marmara bölgesinde olduğu gibi Balıkesir’de de binaların çatı ve bacalarını, ağaçları ve direkleri deviren lodos,...

LODOS 20 METRELİK TEKNEYİ BATIRDI
Balıkesir’in Erdek sahiline haftasonu etkili olan şekilde etkili olan lodos, 20 metrelik restoran teknenin batmasına neden oldu.
Marmara bölgesinde olduğu gibi Balıkesir’de de binaların çatı ve bacalarını, ağaçları ve direkleri deviren lodos, en büyük zararı da balıkçı barınaklarına verdi. Balıkçı barınağındaki onlarca balıkçı teknesi su alırken, 3’ü büyük toplam 4 tekne parçalanarak sulara gömüldü. Uzun zamandır Erdek Balıkçı Barınağı’nda demirli olarak duran ve restoran olarak hizmet veren 20 metre uzunluğundaki tekne, azgın dalgalara dayanamayarak su almaya başladı. Teknen su alma anları ve batması, bir balıkçı tarafından saniye saniye görüntülendi. İçindeki tüm eşyalar ile birlikte dakikalar içinde tamamen sulara gömülen tekneden geriye, buz dolapları ve molozlar kaldı.
Barınaktaki teknelerinin batışına seyirci kalmak istemeyen bazı balıkçılar ise, vinç kiralayıp teknelerini karaya taşıdı. Deniz, sahil yürüyüş yoluyla birleşirken, dalgalar, kaldırımları ve beton bankları parçaladı. Cura sahilindeki çay bahçeleri sular altında kaldı ve sahil bandındaki çok sayıda büfe yer değiştirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327