LODOS BİLECİK’DE TEHLİKELİ OLMAYA DEVAM EDİYOR

Bilecik’de etkisini sürdüren şiddetli lodos hayatı felç etmeye devam ederken, yaşanan birçok kaza maddi hasarla atlatıldı.Beşiktaş Mahallesinde bulunan 7 katlı bir binanın şiddetli lodosun etkisiyle çatısı uçtu. Çatının yandaki boş...

LODOS BİLECİK’DE TEHLİKELİ OLMAYA DEVAM EDİYOR
Bilecik’de etkisini sürdüren şiddetli lodos hayatı felç etmeye devam ederken, yaşanan birçok kaza maddi hasarla atlatıldı.
Beşiktaş Mahallesinde bulunan 7 katlı bir binanın şiddetli lodosun etkisiyle çatısı uçtu. Çatının yandaki boş arsaya uçması olası bir faciayı önledi. Ayrıca İstiklal Mahallesi şehir merkezinde yer alan iki katlı binanın çatısında bulunan güneş enerjili panelinin su deposu şiddetli rüzgarın etkisiyle patladı. Patlayan su deposu binanın bazı yerlerini su basmasına neden oldu. Şiddetli lodosun neden olduğu elektrik kablolarının kopması ve çatıların uçması nedeniyle gelen ihbarlara elektrik kurumu(OEDAŞ) ve belediye ekipleri yetişmede zorlandı. Cumhuriyet Mahallesinde uzun süre elektrik kesintisi olması hayatı olumsuz etkilerken, doğalgaz kullanan vatandaşları sıkıntıya soktu. Ayrıca şiddetli lodosun etkisiyle bazı köylerde de elektrik kesintilerinin yaşandığı belirtildi. Kuvvetli fırtına nedeni ile meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç devrilmesi, toz taşınımı, görüş mesafesinde azalma, soba ve doğal gaz kaynaklı zehirlenme gibi olumsuzluklara karşı vatandaşların ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327