LODOS BİLECİK’TE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ

Bilecik’te sabah saatlerinde başlayan lodos hayatı olumsuz etkiledi. Lodos, binaların çatısını uçururken, ağaçların devrilmesine neden oldu.Etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Cumhuriyet Caddesi’nde şehir merkezinde bir binanın çatısı...

LODOS BİLECİK’TE HAYATI OLUMSUZ ETKİLEDİ
Bilecik’te sabah saatlerinde başlayan lodos hayatı olumsuz etkiledi. Lodos, binaların çatısını uçururken, ağaçların devrilmesine neden oldu.
Etkili olan şiddetli rüzgar nedeniyle Cumhuriyet Caddesi’nde şehir merkezinde bir binanın çatısı şiddetli lodosun etkisiyle yerinden koptu. Kopan çatı, park halindeki araçların üstüne düşerek zarar verdi. Yol bir süreliğine trafiğe kapandı. Eski tekel binasının olduğu yerde ise çam ağacı lodosun hızının etkisine dayanamayarak otomobilin üzerine devrildi. Lodos nedeniyle ölen ya da yaralanan olmazken, maddi hasar meydana geldi. Polis ve zabıta ekipleri de önlem aldı. Lodosun etkisiyle birçok evin çatılarının kiremitleri söküldü. İsmet Paşa Mahallesi Rasimbey Caddesi’nde bir iş yerinin duvardaki fayanslar rüzgarın etkisiyle sökülerek kaldırıma saçıldı. Çöp konteynerları yollarda sürüklendi. Şehir genelinde çok sayıda reklam tabelası yıkıldı. İl genelinde sık sık elektrikler kesildi. Vatandaşlar yollarda yürümekte zorlandı. Zaman zaman yollara devrilen cisimler nedeniyle trafikte aksamalar yaşandı. Şiddetli lodosun etkisini kaybetmesi sonrasında Bilecik Belediye ekipleri caddeye savrulan molozların temizliğini yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327