LODOS ERDEK’TE BALIKÇI TEKNELERİNİ BATIRDI

Balıkesir’in Erdek sahilinde şiddetli lodos sebebiyle balıkçı tekneleri battı. 7 metrelik bir teknenin batma anı amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.Bölgeyi etkisi altına alan lodos, Erdek’te bir Ro-Ro gemisini karaya oturturken,...

LODOS ERDEK’TE BALIKÇI TEKNELERİNİ BATIRDI
Balıkesir’in Erdek sahilinde şiddetli lodos sebebiyle balıkçı tekneleri battı. 7 metrelik bir teknenin batma anı amatör kamera tarafından saniye saniye görüntülendi.
Bölgeyi etkisi altına alan lodos, Erdek’te bir Ro-Ro gemisini karaya oturturken, ilçedeki sahil şeridindeki balıkçı tekneleri parçalanarak battı. Hızı zaman zaman saatte 80 ile 100 kilometre hıza ulaşan fırtınada, balıkçı barınağında restoran olarak kullanılan 20 metrelik bir tekne parçalandı. Tekne kısa sürede sulara gömülürken, ardından da 7 ve 5’er metre boyutundaki 2 balıkçı teknesi sulara gömüldü. 7 metrelik teknenin batma anı, amatör bir kamera tarafından saniye saniye görüntülendi. Bir iş makinesinin kepçesine bağlanarak karaya çekilmeye çalışılan tekne, halatın kopması üzerine 2 dakika içinde sulara gömüldü. Tekne sahibinin çabaları sahili döven ve tekneleri parçalayan azgın dalgalara karşı yetersiz kaldı.
Bu arada, öğle saatlerinde etkisini artıran lodosun oluşturduğu dalgalar, parçalanan teknelerden kopan molozları sahil bandına taşıdı. Azgın dalgalar yürüyüş yolunu tamamen kapattı. Erdek Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ali Demiray, “Balıkçı barınağımız lodosa maruz kaldı. 3 teknemiz battı. Bir tanesi balık restoranı teknesi. Lodos hala devam ediyor” dedi.
Balıkçı esnafı ve çevre sakinleri, zabıta memurlarının da yardımıyla sahil şeridini temizlemeye çalışıyor. Lodosun yarına kadar devam etmesi beklenirken, sahilde tekneleri bulunan balıkçılar tedirgin.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327