MAÇKA’DA YENİ YAŞAM ALANI

Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, yaptığı proje ve çalışmalar ile adından söz ettiriyor.Trabzon en önemli turizm ilçesi olan Maçka ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde ki alana Başkan Koçhan, yeni bir yaşam alanı projesini hayata geçiyor.Maçka...

MAÇKA’DA YENİ YAŞAM ALANI
Maçka Belediye Başkanı Koray Koçhan, yaptığı proje ve çalışmalar ile adından söz ettiriyor.
Trabzon en önemli turizm ilçesi olan Maçka ilçesi Atatürk Caddesi üzerinde ki alana Başkan Koçhan, yeni bir yaşam alanı projesini hayata geçiyor.
Maçka ilçesinin gerçek anlamda turizm ilçesi olma yolunda gerekli adımları attıkları ifade eden Başkan Koçhan, "Hepinizin bildiği gibi Sümela Manastırı restorasyon projesinde son noktaya geldik. Yapılacak restorasyon ile önümüzde ki yaz sezonunda hedefimiz 1,5 milyon turist sayısına ulaşmak. Maçka’da 3 adımda yaptığımız Turgut Özal Parkı’nı tamamen yeniledik. Şimdi de Maçka’nın girişinde Atatürk Caddesi üzerinde ki alana yaptığımız proje ile ilçe halkının yürüyüş ve sosyal etkinlik alanları, gelen turistlerinde bir turizm ilçesi olma yolunda tüm adımları atıyoruz" dedi.
PROJEDE YOK YOK
Proje hakkında ilgi veren Başkan Koçhan, "Maçka’nın girişinde bulunan 5 dönümlük arazide 9 dükkan, bir lokanta, iki adet köprü, yürüyüş alanı, saat kulesi, tarihi çeşme, çocuk parkı, çay ocakları ve önemlisi turistler için tarihi dükkanlar ile yeni bir görünüm kazanacak olan Maçka’da hem vatandaşlarımız için hem de turistlerimiz için en büyük projelerimizden bir tanesi. Bu projenin maddi imkanı tamamen belediyemiz tarafında finanse edilecektir. En kısa süre içerisinde tamamlayacağımız proje ile Maçka’da ki turizm yapısını güçlendireceğiz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327