Madende Mahsur Kalan 8 İşçiyi Arama Çalişmalari Sürüyor

Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında meydana gelen faciada mahsur kalan işçileri arama çalışmaları sürüyor.Ermenek’te 28 Ekim Salı günü öğle saatlerinde özel bir linyit kömürü madeninde su baskınının hemen ardından Afet...

Madende Mahsur Kalan 8 İşçiyi Arama Çalişmalari Sürüyor
Karaman’ın Ermenek ilçesinde maden ocağında meydana gelen faciada mahsur kalan işçileri arama çalışmaları sürüyor.
Ermenek’te 28 Ekim Salı günü öğle saatlerinde özel bir linyit kömürü madeninde su baskınının hemen ardından Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) görevlilerinin mahsur kalan 18 işçiyi kurtarmak için başlattığı çalışmalar devam ediyor. Yarısından fazlasını su basan, göçükler oluşan madenin şu ana kadar yüzde 87’si taranırken, arama kurtarma çalışmalarında 10 işçinin cansız bedenine ulaşıldı. Mahsur 8 işçiye ulaşılması için arama-kurtarma çalışmaları aralıksız şekilde sürüyor.
Acil durum ihbarının alındığı dakikadan itibaren Karaman ve Konya’dan 28 kişiden oluşan 4 profesyonel AFAD arama kurtarma ekibi, 7 AFAD arama kurtarma aracı ile olay yerine hareket ederken, Zonguldak ve Kütahya’dan da 40 kişilik özel ekip 2 uçakla bölgeye sevk edildi. Acil durum müdahalesinin sistematik şekilde yapılması için alana AFAD Mobil Koordinasyon Merkezi kurulurken, alandaki çalışmalar AFAD haberleşme aracı ile uydu üzerinden canlı olarak Başbakanlık Afet ve Acil Durum Merkezi’ne aktarılıyor. Arama kurtarma çalışmaları, yaklaşık 750 personel ve 150’den fazla taşıt ve araçla sürdürülüyor.
Öte yandan madende hala mahsur olan 8 işçiye ulaşmak için arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, işçi aileleri de maden sahasındaki bekleyişini sürdürüyor. Kızılay ve AFAD’ın kurduğu çadırlarda kalan aileler, burada devam eden çalışmaları yakından takip ediyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327