Madra Dağı’nda Orman Yangını Çikti

Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Madra Dağı’nda çıkan orman yangını güçlükle kontrol altına alınırken, 3 hektar alan küle döndü.Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Madra Dağı’nın Yaylacık köyü yakınında henüz bilinmeyen...

Madra Dağı’nda Orman Yangını Çikti
Balıkesir’in Burhaniye ilçesindeki Madra Dağı’nda çıkan orman yangını güçlükle kontrol altına alınırken, 3 hektar alan küle döndü.
Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde Madra Dağı’nın Yaylacık köyü yakınında henüz bilinmeyen bir sebeple orman yangını çıktı. Seyrek ağaçlar ile birlikte bitki örtüsü bulunan alandaki yangın, şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüdü. Yangına Edremit Orman İşletme Müdürlüğü’nden gelen 2 uçak, 1 helikopter havadan müdahale ederken, 5 arozöz de personeliyle birlikte karadan müdahale etti. Yaylacık köyü sakinleri de yangını söndürmek için seferber oldu. Ekili araziler de zarar görürken, saatler süren söndürme çalışmaları neticesinde yangın kontrol altına alındı. Bölgede soğutma çalışmaları halen devam ediyor.
3 hektar alanın yandığını söyleyen Edremit Orman İşletme Müdürü Mustafa Demirbağ, Şapçı mevkiinde çıkan orman yangınına müdahale etmek için başka ekipler de sevk ettiklerini bildirdi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327