Mardin’de Dedaş Bakım Onarım Çalişmalari Aralıksız Devam Ediyor

Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü bakım onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.Aşırı elektrik yüklenmesinden dolayı elektrik tellerinin gevşemesiyle yaşanan elektrik kesintilerine karşı DEDAŞ...

Mardin’de Dedaş Bakım Onarım Çalişmalari Aralıksız Devam Ediyor
Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) Mardin İl Müdürlüğü bakım onarım çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
Aşırı elektrik yüklenmesinden dolayı elektrik tellerinin gevşemesiyle yaşanan elektrik kesintilerine karşı DEDAŞ ekipleri tarafından merkez, ilçe ve köylerde bakım onarım ve güçlendirme çalışmaları yapılıyor. İl genelinde ekipler aşırı yüklenme nedeniyle direklerde oluşan arızayı ve tellerdeki gevşemeyi gidererek kesintisiz ve kaliteli enerji verilmesini sağlıyor. Kesintisiz enerji vermek için kırsal alanlarda bulunan enerji hatlarının bakım ve onarımını yapan ekip canları pahasına olumsuz doğa koşullarıyla mücadele ediyor. Araçlarla ulaşımın olmadığı kırsal alanlarda kilometrelerce yol kat eden ekipler buradan geçen elektrik hatları sayesinde, elektrik kullanabilen yöre halkının elektriksiz kalmaması için var gücüyle çalışıyor.
İhtiyacın olduğu her yerde bakım ve onarım çalışmalarını yapan DEDAŞ ekipleri, aşırı yüklenmeden dolayı gevşeyen telleri onarıp, kırık izolatörleri yeniledi. Ayrıca yamuk direkleri düzelterek, eskimiş direkleri yenileyen ekipler, trafo bakımlarını da yaparak trafoların yük dengelemelerini de yaptı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327