Mardin’de Sokağa Çikma Yasağı Kısmen Kaldırıldı

Mardin Valiliği, dün 6 ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasağının Derik ilçesi haricinde bugün öğle saati itibariyle kaldırıldığını duyurdu.Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, çıkan olaylarda 2’si gösterici olmak üzere,...

Mardin’de Sokağa Çikma Yasağı Kısmen Kaldırıldı
Mardin Valiliği, dün 6 ilçede ilan edilen sokağa çıkma yasağının Derik ilçesi haricinde bugün öğle saati itibariyle kaldırıldığını duyurdu.
Mardin Valiliği’nden yapılan açıklamada, çıkan olaylarda 2’si gösterici olmak üzere, 3 kişinin hayatını kaybettiği ve 1 kişinin de yaralandığı belirtildi. Açıklamada, "06.10.2014 tarihinde, ilimiz genelinde Kobani’ye destek adı altında yapılan sokak olayları esnasında, ilimiz Derik ilçesi Üçyol mevkiinde yolu kapatmaya çalışan göstericiler ile aracıyla yoldan geçmekte olan bir vatandaş arasında yaşanan gerginlikte 1 vatandaşımız, yine Dargeçit ilçe merkezinde bir iş yeri sahibi ile göstericiler arasında yaşanan gerginlikte 2 gösterici hayatını kaybetmiş, 1 gösterici de yaralanmıştır. İlimize dışarıdan gelen takviye kuvvetlerle olaylara müdahale edilmeye devam edilmektedir. Ayrıca, dün saat 17.00 itibariyle, 6 ilçemizde ilan edilen sokağa çıkma yasağı Derik ilçesi haricinde bugün öğle saati itibariyle kaldırılmıştır" denildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327