banner333

Matthew Kasırgası'nda ölü sayısı hızla artıyor

ABD'nin ensesindeki felakette ölü sayısı 800'ü geçti!ABD'nin ensesindeki felakette ölü sayısı 800'ü geçti!ABD'nin ensesindeki felakette ölü sayısı 800'ü geçti!ABD'nin ensesindeki felakette ölü sayısı 800'ü geçti!

Matthew Kasırgası'nda ölü sayısı hızla artıyor
Haiti'den sonra ABD'ye ulaşan Matthew Kasırgası'nda ölü sayısı 877'ye yükseldi. ABD'nin Florida eyaletinde şu ana kadar 6 kişinin kasırga sonucu yaşamını yitirdiği açıklandı. Palm Coast sahilinde sular yükselirken okyanus evlerin içine kadar girdi.

ABD'nin Güney Carolina eyaletine yaklaşan Matthew Kasırgası, büyük bir çoğunluğu Haiti'de olmak üzere 900'e yakın kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu.

Birleşmiş Milletler'e (BM) göre Karayiplerde 350 binden fazla kişinin yardıma ihtiyacı bulunuyor. Bahamalar'da ağaçların yerlerinden söküldüğü ve elektriğin kesildiği haberileri geliyor, ancak henüz can kaybına dair bir bilgi yok. Haiti'nin komşusu Dominik Cumhuriyeti'nde de kasırgada yıkılan binalar ve toprak kayması nedeniyle en az 4 kişi hayatını kaybetti.

Matthew Kasırgası'nda ölü sayısı hızla artıyor
Florida'da dev bir meşe ağacı fırtınanın etkisiyle devrilerek araç yolunu kapattı.

Kasırga Küba'nın doğu ucunda da etkili oldu. Baracoa kentinde onlarca ev zarar gördü. ABD'nin Florida eyaletinde şu ana kadar 6 kişinin kasırga sonucu yaşamını yitirdiği açıklandı.


Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2016, 17:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327