Mayını çocuklar buldu!

Mardin Nusaybin ile Suriye Kamışlı kenti arasındaki mayınlı bölgeye giren çocuklar, mayın buldu. Çocukların mayını Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nun önüne bırakınca polis bölgeyi güvenlik çemberine aldı.

Mayını çocuklar buldu!
Mardin'in Suriye sınırında bulunan Nusaybin İlçesi ile hemen karşısındaki Kamışlı arasındaki mayınlı alanda oynayan çocuklar, burada buldukları anti personel mayını alıp hurdacıya satmak için ilçe merkezine götürdü. Yoldan geçenlerden Hasan Dağ, çocuklara ellerindekinin mayın olduğunu ve patlayabileceğini söyledi. Çocuklar, anti personel mayını Kışla Mahallesi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Cumhuriyet İlkokulu ve Ortaokulu'nun giriş kapısının yanındaki elektrik direğinin dibine bıraktı. Bunun üzerine Hasan Dağ, polis ekiplerine haber verdi.








Gelen polis ekipleri mayının bırakıldığı alan çevresinde güvenlik önlemleri aldı. Mardin'den çağrılan bomba imha ekibi, mayını etkisiz hale getirdikten sonra imha edilmek üzere el koydu. Mayının etkisiz hale getirilmesi sırasında okuldaki öğrenciler, yaklaşık 3 saat teneffüse çıkmalarına izin verilmedi.
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 15:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327