Mdob’un Senfonik Konserleri Devam Ediyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) her ay gerçekleştirdiği senfonik konserde bu ay, Beethoven, Dvorak ve Schubert’in eserleri sanatseverlerle buluşacak.MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MDOB sanatçıları bu ayki senfonik konserde,...

Mdob’un Senfonik Konserleri Devam Ediyor
Mersin Devlet Opera ve Balesi’nin (MDOB) her ay gerçekleştirdiği senfonik konserde bu ay, Beethoven, Dvorak ve Schubert’in eserleri sanatseverlerle buluşacak.
MDOB’dan yapılan yazılı açıklamaya göre, MDOB sanatçıları bu ayki senfonik konserde, Ludwig van Beethoven’in “Egmont Uvertür”, Franz Schubert’in “Piyanolu Orkestra İçin Fantezi” ve Antonin Dvorak’ın “8. Senfoni” eserlerini seslendirecek. Şef Burak Tüzün yönetiminde 30 Ocak 2015 Cuma akşamı Kültür Merkezi Opera Sahnesi’nde seslendirilecek konserin solist sanatçısı Lilian Tonella Tüzün, başkemancısı ise Marina Kvlividze olacak. İki bölümden oluşan konserin ilk bölümünde Beethoven’in “Egmont Uvertür”ü seslendirilecek. Beethoven’in bir yıl içinde tamamladığı ve ilk seslendirilişi 24 Mayıs 1810’da yapılan Egmont eseri, bir uvertür ve dokuz parçadan oluşur. Aynı bölümde yer alan Schubert’in “Piyanolu Orkestra İçin Fantezi” eserini ise piyano sanatçısı Lilian Tonella Tüzün seslendirecek. Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi de olan sanatçı pek çok uluslararası ödüle sahip. Konserin ikinci bölümünde de Antonin Dvorak’ın “8. Senfoni” eseri yer alacak. İlk seslendirilmesi 1890 yılında Prag’ta gerçekleştirilen eser, 4 bölümden oluşuyor.
MDOB Müdürü ve Sanat Yönetmeni Aslı Utku Engin, yaptığı yazılı açıklamada, “Mersinli sanatseverler için her ay düzenlediğimiz senfonik konserlerimize Beethoven, Schubert ve Dvorak’ın eserleriyle ile devam ediyoruz. Konserin birinci bölümünde Beethoven’in ‘Egmont Uvertür’ eserinin yanı sıra Schubert’in ‘Piyanolu Orkestra İçin Fantezi’ eserini piyanist Lillian Tonella Tüzün seslendirecek. İkinci bölümde ise Çek besteci Antonin Dvorak’ın 8. Senfoni’si yer alacak. MDOB Orkestrası’nın seçkin sanatçılarınca seslendirilecek konsere tüm sanatseverleri davet ediyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327