Medicana Gebe Okulu'na yoğun ilgi

Medicana Bursa Hastanesi “Sağlıklı ve Mutlu Bir Gebelik İçin Yanınızdayız” anlayışı ile yola çıkarak düzenlediği Gebe Okulu projesinin altıncı oturumunu gerçekleştirdi.

Medicana Gebe Okulu'na yoğun ilgi

Doğumda ve doğum sonrasında anne adaylarını anneliğe hazırlamak, karşılaştıkları sorunları en aza indirmek ve böyle bir süreçte en çok ihtiyaç duyduğu sağlık bilgisi ve duygu durum açısından iletişim sağlanması amacıyla Medicana Bursa Hastanesi bünyesinde açılan Gebe okulu altıncı oturumunu gerçekleştirdi..

11 Mayıs 2019 Cumartesi günü saat 13.30'da Medicana Bursa Hastanesi Konferans salonunda başlayan altıncı eğitim programında ilk olarak: ”Gebelikte Omega 3 Kullanımı” konusu ,Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç.Dr.Müzeyyen Uyanık tarafından anlatıldı.

Ardından , Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Dr.Özlem Mehmetoğlu :” Gebelikte Bel ve Sırt Ağrıları” hakkında anne adaylarını bilgilendirdi.

“Lohusalık Depresyonu” hakkında ise Uzman Klinik Psikolog Begüm Ülker Derici Uzmanı merak edilen tüm sorulara cevap verdi.

Seminerin sonunda ise spor hocaları tarafından gebelikte spor hakkında bilgilendirme yaptıktan sonra uygulamalı gebe pilatesi gerçekleşti.

Katılımın yoğun olduğu Gebelik Okulu, katılımcılara hediyelerinin verilmesi ile sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2019, 17:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327