Medicana’dan Bahçeşehir Koleji öğrencilerine diş sağlığı eğitimi

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Bahçeşehir Koleji öğrencilerine Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında ‘’Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı’’ konusunda seminer gerçekleştirildi.

Medicana’dan Bahçeşehir Koleji öğrencilerine diş sağlığı eğitimi

Medicana Bursa Hastanesi tarafından Ağız ve Diş Sağlığı Haftası kapsamında gerçekleştirilen ’Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı’’ konusunda seminer Medicana Bursa Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. Azize İpek Turşucular tarafından gerçekleştirildi.
 

İlk dişlerin sürmesi itibariyle, dişlerin fırçalanmaya başlanması gerektiğini belirten Medicana Bursa Hastanesi Diş Hekimi Azize İpek Turşucular, ‘’ Fırça yardımı ile sabah akşam yatmadan önce dişler fırçalanmalıdır.Özelikle süt dişlerinin genellikle 6 aylıkken çıkmaya başladığının altını çizen Azize İpek Turşucular, 20 dişin tümü 3 yaşına kadar tamamlanmış olur. 6 yaş itibari ile sürmeye başlayan daimi dişlerle birlikte 13 yaşına kadar devam edecek olan karışık dişlenme dönemi başlar. Süt dişlerindeki çürüklerin bu dönemde sürekli dişlere de bulaşma ihtimali olduğu için, süt dişlerinin çürümemesi için sürdüğü andan itibaren fırçalanmalıdır’’ dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327