Medicana’dan Quadplus Europe çalışanlarına internet bağımlılığı semineri

Medicana Bursa Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Ece Özçırak tarafından Quad Plus Europe Çalışanlarına İnternet Bağımlılığı Semineri düzenlendi. Düzenlenen eğitim seminerinde,  sağlıklı internet kullanımının nasıl olması gerektiği anlatıldı.

Medicana’dan Quadplus Europe çalışanlarına internet bağımlılığı semineri

Özel Medicana Bursa Hastanesi Uzman Klinik Psikolog Ece Özçırak, internet bağımlılığını tanımlarken “ internet bağımlılığı; internetin yoğun bir şekilde kullanılması, sürekli internette bulunma arzusu, internette bulunma isteğinin önüne geçilememesi, internette geçirilmeyen zamanlardan keyif alınmaması, internetten uzak kalındığında yoksunluk belirtilerinin göstermesi, bireyin ailesinden ve sosyal çevresinden uzaklaşması, bunun sonucu olarak da engellendiğinde öfke ve saldırganlık hali şeklinde kendisini ortaya koyan bağımlılık türü olarak yer alıyor” dedi.

Bağımlılıkların; internette oyun, alışveriş, sosyal medya kullanımı, kumar gibi çok sayıda alt türleri olduğunu da belirten Özçırak; İnternet bağımlılığının her yaşta ve cinsiyette görülebilir. Günlük 3-4 saatten fazla internet kullanımının bağımlılık etkisi meydana getirebileceğini, yaş grubuna göre günlük yarım saat ile iki saat arasında bir sürenin aşılmaması gerektiğini de vurgulayan Özçırak ayrıca, İnternet-oyun vb. bağımlılıkların biyolojik, psikolojik yönden pek çok olumsuz etkisi hakkında da katılımcıları bilgilendirdi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327