Mehmet Ali Şahin “Siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz“

Yüce Divan oylamasında verilen fireler hakkında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin önemli açıklamalarda bulundu.

Mehmet Ali Şahin “Siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz“
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin eski bakanlar Zafer Çağlayan ve Egemen Bağış için AK Partinin fire vermesini 700 bin liralık saate ve Bakara Suresi'ne bağladı.

Şahin, "Firelerin yolsuzlukla ilgisi yok. Tepki oylarıdır onlar. 700 bin liralık saate ve Bakara suresine tepki olaylarıdır" dedi.Özel bir kanalda konuya ilişkin açıklamalarda bulunan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, eski bakanlardan Zafer Çağlayan'ın oylaması sırasında verilen fireleri 700 bin TL'lik saatin sebep olduğunu kaydetti.

Şahin, "Kusura bakmasın bu eski bakan arkadaşlarımız. Dobra dobra konuşuyorum. AK Parti'nin Genel Başkan Vekili olarak konuşuyorum. Asgari ücretin yeni bin liraya çıktığı bir ülkede bir siyasetçi 700 bin TL'lik saat alamaz kardeşim. Bu 700 bin liralık saati kolunda taşıyamaz. Bu siyasi etik açısından son derece yanlış bir davranıştır. Ben o işte sayısını bilmiyorum; 20-30-40 arkadaşımızın bu nedenle tepki oyu olarak bu şekilde davrandıklarını düşünüyorum" ifadelerini kullandı.

Şahin devamla şunları söyledi; "Dolayısıyla bu arkadaşlarımız gerekli sonucu çıkartmaları gerekir. Aksi halde her hangi bir sorumluluğu olmadığı geniş şekilde kabul gören Erdoğan Bayraktar'a 288 tane oy çıkmazdı, o arkadaşlarımız onada vermezlerdi, aynı tavırlarımı devam ettirirlerdi. Bazı arkadaşlarımızın, o üç eski bakan arkadaşımıza bir takım kişisel kusurları zaafları ve etik olmayan davranışları nedeniyle bir ders vermek amacıyla bu şekilde davranıldığını düşünüyorum." 


Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2015, 08:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327