Melih Gökçek "İspat edemezsem ben de istifa edeceğim"

Melih Gökçek, Kemal Kılıçdaroğlu'nun "Benim dönemimde sınava girip de kazanamadığı halde bir kişinin atandığını ispat etsinler siyaseti bırakırım" sözlerine Twitter'dan hodri meydan dedi.

Melih Gökçek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun SGK Genel Müdürlüğü dönemini kastederek, "Benim dönemimde sınava girip de kazanamadığı halde bir kişinin atandığını ispat etsinler siyaseti bırakırım" dedi.

Kılıçdaroğlu'nun bu sözlerine karşılık olarak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek çarpıcı açıklamalarda bulundu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, “SGK’nin hemşirelik okulları vardı. Oradan mezun olanları sınavsız aldık. Benim dönemimde sınava girip kazanamadığı halde bir kişinin atandığını ispat etsinler siyaseti bırakırım” sözlerine ilişkin Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Twitter hesabından seslenerek, “televizyonda ispat” daveti yaptı. Twitter’dan Kılıçdaroğlu’na seslenen Gökçek, “Türkiye dikkat. Meydan okumam kabul edilirse Türkiye ya benden ya KK’dan kurtulacak” mesajı attı. Kılıçdaroğlu’nun, “İspat etsinler, siyaseti bırakırım” sözlerinin yer aldığı açıklamasına ilişkin haberleri de takipçileriyle paylaşan Gökçek, şu twittleri attı:

“Ben Kemel Kılıçdaroğlu'nun SKK Genel Müdürlüğü döneminde sınava girip kazamadığı halde hileyle atanan kişileri hem de isim isim ispata hazırım”

“Çıkalım TV’ye. Ben delillerimi göstereyim. İspat edemezsem ben belediye başkanlığını bırakmaya söz veriyorum. Sözünün eriyse ben ispat edince KK siyaseti bırakmalı. Hadi KK cevap bekliyorum”
“Evet sevgili CHP’liler. Bu çağrıyı destekleyin. Her halükârda kârlısınız. Ya benden ya Kemal Kılıçdaroğlun’dan kurtulacaksınız”

“Göreceksiniz duymazları oynayacak”

Nazlıaka'ya kaçak su borusu

Kılıçdaroğlu’na televizyon çağrısının ardından Gökçek, CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın TBMM’deki bütçe görüşmelerindeki iddialarına ilişkin de, “Aylin, AK Parti’nin vakıfların içini boşalttığını iddia etmiş. Sen yıllarca deponun içindeki suyu kaçak kullandın. Ya laf atmışlar, laf atana provokatör demişsin. Hadi o provokatör de yıllarca kaçak su kullandın, sen nesin?” mesajlarını attı.  


Güncelleme Tarihi: 12 Aralık 2014, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327