Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç’tan İşadamlarina Yatırım Daveti

Melikgazi Belediye ve Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri dışında iş yapan ve özellikle büyük şehirlerde yaşayan Kayserili iş adamlarını Kayseri’ye yatırım yapmaya davet etti.1950’li yıllarda...

Melikgazi Belediye Başkanı Büyükkılıç’tan İşadamlarina Yatırım Daveti
Melikgazi Belediye ve Kayseri Serbest Bölge Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri dışında iş yapan ve özellikle büyük şehirlerde yaşayan Kayserili iş adamlarını Kayseri’ye yatırım yapmaya davet etti.
1950’li yıllarda yatırım amaçlı İstanbul başta olmak üzere Adana, İzmir, Bursa, Antalya, Mersin gibi pek çok büyük şehirde 100 binlerce Kayserilinin yaşadığına dikkat çeken Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’de son 15 yılda çok değiştiği gibi Kayseri’nin de çok değiştiğini geliştiğini, büyüdüğünü ve ekonomik değer kazandığını, yatırım potansiyelinin arttığını söyledi. Kayseri’nin ekonomik verilerinin yükseltilerek beyin ve insan göçünün önlenmesi gerektiğini ifade eden Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri’nin birçok zenginliği barındırdığı gibi yaşanabilir şehirlerarasında üst sıralarda bulunduğunu kaydetti.
Kayseri Organize Sanayi Bölgesi’nin gün geçtikçe büyüdüğü bununla yetinilmeyip İncesu ve Mimarsinan Bölgelerine Sanayi bölgeleri açıldığını bildiren Başkan Dr. Memduh Büyükkılıç, "Kayseri Serbest Bölgesinin toplam alanı 7 milyon metrekaredir. Havaalanına 15 kilometre, şehirlerarası devlet karayoluna ise 1 kilometre uzaklıktadır. Arsaların metrekaresi 8 dolar gibi bedel ile tüm altyapısı hazır olarak teslim edilmektedir. 115 firma üretimde bulunup, 3 bin 140 işçi istihdam edilmektedir. 2013 yılı ihracatı 800 bin dolardır. Bölgenin en önemli tesisleri ofis büro mobilyaları, saç boru ve profil, elektrostatik toz boya, yatak-baza, dayanıklı tüketim malları, alüminyum iletken tel tesisleri, beyaz eşya üretim fabrikası gibi üretim ağırlıklı tesislerden oluşmaktadır. Bölgemizde yol, kanalizasyon, elektrik, su, doğalgaz gibi alt yapılar hazır ve kullanımdadır. Ayrıca sanayicilerin ihtiyaç duyduğu doğalgaz, su, elektrik giderleri oldukça düşük fiyatlarla sunulmaktadır. Buna ilave olarak yatırımcı üreticilerde işçilerin gelir vergisi muafiyeti de bulunmaktadır. Bölgemizin yatırım için gerekli olan inşaat ruhsatı ve iskan ruhsatları ise birkaç saat gibi kısa sürede tasdik edilmek suretiyle bürokrasi en alt düzeye indirgenmiştir Tüm bu veriler yatırım merkezi ve cazibesini ortaya koymaktadır. Anadolu’nun merkezinde ve İpek Yolunda Serbest Bölge ile dünyaya açılabilirsiniz" diye konuştu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327