banner333

Memura mesai müjdesi

Son KPDK'da alınan kararların bir kısmı torba yasaya giriyor. Memurun gece nöbetinin kalkması ile adliye personeline mesai ücreti de yasalaşacak.

Memura mesai müjdesi
Kamu Personeli Danışma Kurulu'nda (KPDK) karara bağlanan 9 konudan bazıları torba yasaya giriyor. Çalışma Bakanı Faruk Çelik ve sendika temsilcilerinin katıldığı son KPDK'da aralarında; üniversiteli işçilerin memurluğu, 4C'lilerin kadroya alınması akademik personele zam verilmesi gibi 30'dan fazla konu görüşülmüş ve 9 konuda yasa hazırlanmasına karar verilmişti. Bunlardan bir kısmının Maliye ve Çalışma Bakanlıkları'nın ortak önergesi şeklinde torba yasaya gireceği öğrenildi. 

NELER GELİYOR? 

Takvim'in ulaştığı kaynaklar önergedeki maddeler arasında; Sümer Holding'teki sözleşmeli personelden işsizlik sigortasının kesilmemesinin, nöbetçi memurluğun kaldırılmasının, İMD'lerin ücretlerinin artırılmasının, tapu kadastro çalışanlarının sorumluluğunun azalmasının, mahkeme çalışanlarına fazla çalışma ücreti ödenmesinin ve emekli ikramiyesinde hizmet süresinin 35 yıl olmasının bulunduğunu söyledi. 
Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2014, 14:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327