“menderes’in Kemiklerini Sızlatmayın”

Demokrat Parti (DP) Efeler İlçe Başkanı Ramazan Mutlu, merhum Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölüm yıldönümü 17 Eylül’de lokma hayrı yapacaklarını belirtti.Aydın halkını hayra davet eden DP İlçe Başkanı Mutlu, DP’ye...

“menderes’in Kemiklerini Sızlatmayın”
Demokrat Parti (DP) Efeler İlçe Başkanı Ramazan Mutlu, merhum Başvekil Adnan Menderes ve arkadaşlarının ölüm yıldönümü 17 Eylül’de lokma hayrı yapacaklarını belirtti.
Aydın halkını hayra davet eden DP İlçe Başkanı Mutlu, DP’ye oy vermemiş kişilerin Menderes’in adını ağzına almaması gerektiğini söyledi.
Mutlu, şu ifadeleri kullandı: “Türk demokrasisinin kara ve acı bir günü olan 17 Eylül 1961 tarihi partimizin simgesi olan merhum Adnan Menderes ve arkadaşları Fatin Rüştü Zorlu ile Hasan Polatkan’ın idam edilişlerinin 53.yıl dönümü nedeniyle Demokrat Parti Aydın teşkilatı olarak 17 Eylül 2014 Çarşamba günü Beycami yanında saat 11:00’dan itibaren lokma hayrı yapılacaktır. Partimizde siyaset yapmamış, ömürleri boyunca Demokrat Parti’ye oy vermemiş kişiler bugün çıkıp da merhum Menderes’in adını ağızlarına alarak daha fazla kemiklerini sızlatmasınlar. Çünkü, şehidimiz idam sehpasında bile kanun ve adaletten bahsederek idam edilmiştir”
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327