Meram Belediye Tiyatrosu’ndan Eğitici Oyun

Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve çocukların büyük beğenisini kazanan "Beyaz Kız İle Cızbız" isimli oyun, eğitim öğretim yılının başlamasının ardından yeniden sahnelendi.Meram Belediyesi’nin...

Meram Belediye Tiyatrosu’ndan Eğitici Oyun
Konya’nın merkez Meram İlçe Belediye Tiyatrosu tarafından hazırlanan ve çocukların büyük beğenisini kazanan "Beyaz Kız İle Cızbız" isimli oyun, eğitim öğretim yılının başlamasının ardından yeniden sahnelendi.
Meram Belediyesi’nin kültür ve sanat etkinlikleri tüm hızıyla sürüyor. Meram Belediye Tiyatrosu tarafından daha önceki sezonlarda da sahnelenen ve büyük beğeni toplayan “Beyaz Kız İle Cızbız” adlı oyun Konevi Kültür Merkezi’nde yeniden sahnelendi. Konya Devlet Tiyatrosu Müdürü Alpay Aksum’un yönettiği oyunda 6 oyuncu rol alıyor. Meram Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nün katkılarıyla hazırlanan oyunda sağlıklı beslenmenin önemi vurgulanıyor. Okul öncesi ve ilkokul çağındaki öğrencilere hitap eden oyunda doğal yiyeceklerin tüketilmesi teşvik edilirken zararlı yiyeceklerden uzak durulmasının da önemine işaret ediliyor. Oyunda süt ve sebzenin sıklıkla tüketilmesi gerektiği anlatılırken, sağlığa zararlı olan fast food tarzı hazır gıdalardan da uzak durulması isteniyor.
25 KEZ SAHNELENECEK
Çocukları bilinçlendirirken keyifli dakikalar yaşatan oyun, Salı ve Perşembe günleri 2’şer seans halinde sahnelenecek. 10 Aralık’a kadar 25 kez sahnelenecek oyunun, okullardan gelen talepler üzerine tüm seansları şimdiden rezerve edildi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327