Mersin Valisi Güzeloğlu Kocaeli’ne Atandı

Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gece yarısı yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliği’ne atandı. Yaklaşık 4,5 yıldır Mersin Valiliği görevini yürüten Güzeloğlu’nun yerine ise Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak getirildi.Resmi...

Mersin Valisi Güzeloğlu Kocaeli’ne Atandı
Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, gece yarısı yayınlanan Valiler Kararnamesi ile Kocaeli Valiliği’ne atandı. Yaklaşık 4,5 yıldır Mersin Valiliği görevini yürüten Güzeloğlu’nun yerine ise Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak getirildi.
Resmi Gazete’de yayınlanan Valiler Kararnamesi’ne göre 31 ilin valileri değişti. Kararnameyle 9 vali merkeze alınırken, 2010 yılının Mayıs ayında Samsun’dan Mersin’e atanan Vali Güzeloğlu’nun Mersin görevi de sona erdi.
Güzeloğlu’nun yerine Mersin’e atanan Kırşehir Valisi Çakacak, 1960 Adapazarı doğumlu. Sırasıyla Van, Uşak ve Kırşehir Valiliği görevlerinin ardından Mersin 4. görev yeri olan Çakacak, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu. 1985 yılında Manisa Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine katıldı. Mustafakemalpaşa ve Savaştepe Kaymakam Vekilliklerinde bulunan Çakacak, Konya’nın Taşkent, Erzurum’un Pazaryolu ve Yozgat’ın Akmağdeni ilçelerinde Kaymakamlık yaptı. İçişleri Bakanlığı merkez teşkilatında Kaçakçılık, İstihbarat, Harekat ve Bilgi Toplama (KİHBİ) Daire Başkanlığı Şube Müdürlüğü, APK Kurul Başkanlığı’nda Daire Başkanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nde Daire Başkanlığı ve Sivil Savunma Genel Müdür Yardımcılığı görevlerini yürüten Çakacak, mesleki inceleme ve araştırmalarda bulunmak üzere 1 yıl süreyle Amerika Birleşik Devletleri’ne gönderildi. Çakacak, daha sonra Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nde Kamu Diplomasisi Kursu’na katıldı, Afet Zararlarının Azaltılması konusunda Japonya’da incelemelerde bulundu, NATO Acil Durum Sivil Uzmanı seçildi, Afet Yönetimi ve Kamu İdaresi ile ilgili olarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli eğitim çalışmaları, tatbikat ve seminerlere katıldı.
2007 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Van Valiliğine atanan Çakacak, 2009’daki Uşak Valiliği görevinin ardından 2012 yılından bu yana Kırşehir Valisi olarak görev yapıyordu. Kevser Çakacak ile evli olan Özdemir Çakacak’ın Bilal ve Burak adlarında iki çocuğu bulunuyor.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327