Mersin’deki Okul Çevrelerinde Denetimler Sürüyor

’Güvenlik Okul, Güvenli Gelecek’ (GOGEM) projesinin hayata geçmesiyle birlikte, Mersin’deki okulların çevresinde bulunan şüpheli şahıslar ve çevredeki internet kafeler tek tek incelenerek, öğrencilerin zarar görmesinin önüne geçiliyor.Yeni...

Mersin’deki Okul Çevrelerinde Denetimler Sürüyor
’Güvenlik Okul, Güvenli Gelecek’ (GOGEM) projesinin hayata geçmesiyle birlikte, Mersin’deki okulların çevresinde bulunan şüpheli şahıslar ve çevredeki internet kafeler tek tek incelenerek, öğrencilerin zarar görmesinin önüne geçiliyor.
Yeni eğitim-öğretim yılının başlamasıyla birlikte kentteki tüm okullar, Mersin İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından gözetim altına alınmaya başladı. Özellikle okul çevresinde uyuşturucu madde satışına dönük ekipler kontrollerini sıklaştırırken, GOGEM projesiyle de her okul çevresinde şüpheli şahıslara dönük çalışma yapmaya başladı. Her ilçe emniyet müdürlüğü kendi bünyesinde ekipler kurarak, her gün kendi bölgesindeki 8 okul, 8 iş yerini denetliyor. Kaçakçılıkla Mücadelede Şube Müdürlüğü, Asayiş, Terörle Mücadele ve polis merkezinden polislerin katıldığı uygulamalarda, okul çevresindeki şüpheli şahıslar tek tek sorgulanıyor. Ayrıca okul çevresinde bulunan cafeler, internet cafeler ve kıraathanelerde bulunan şahısların da GBT sorgulaması yapılıyor. Okul önü ve çevresinde meydana gelebilecek olayları önleme, okul önlerine gelen ve öğrencileri rahatsız eden okul ile alakasız şüpheli hareketler sergileyen kişileri uzaklaştırma, öğrencilerin güvenli şekilde okula giriş ve çıkışlarını sağlamak ile umuma açık olan park, kıraathane ve internet kafelerin denetlenmesini amaçlanan projede, bugün Akdeniz İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 40 poliste denetimlerini yaptı. 8 okul çevresinde, 8 internet kafe, kıraathanede ve Atatürk Parkı’nda denetim yapan ekipler, tek tek şahısların GBT’lerini sordu. Parklarda da denetimlerle yapan ekipler, burada da şüpheli şahısları durdurarak üst araması ve kimlik sorgusu yaptı. Yapılan denetimlerde herhangi bir suç unsuruna rastlanmazken, yaklaşık 200 kişinin GTT’si soruldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner326

banner327