Meteoroloji Bursa'yı uyardı! Sağanak yağış, fırtına...

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye'nin batısından başlayan sağanak yağışlar, iç ve doğu bölgeleri de etkisi altına alacak. Bursa'da hava sıcaklıkları yarından itibaren hissedilir derecede düşecek.

Meteoroloji Bursa'yı uyardı! Sağanak yağış, fırtına...

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz (Hatay hariç),Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu (Iğdır, Ağrı ve Van hariç) ile Samsun çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak ve yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının iç ve batı kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın batısı, Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

TOZ TAŞINIMI UYARISI: Marmara ve Ege'de, Kuzey Afrika kaynaklı toz taşınımı beklendiğinden meydana gelebilecek görüş mesafesinde düşme, hava kalitesinde azalma, yağış alan yerlerde çamur şeklinde yağış ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; Marmara'nın batısı, Ege ile Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Bursa'da yarından itibaren hava sıcaklıklarının düşmesi ve yağmurun etkisinin devam edeceği tahmin ediliyor.

Bursa'da 5 günlük hava tahmini:

06 Mayıs Pazartesi: Parçalı bulutlu, 29 derece

07 Mayıs Salı: Gökgürültülü sağanak yağışlı, 21 derece

08 Mayıs Çarşamba: Gökgürültülü sağanak yağışlı, 17 derece

09 Mayıs Perşembe: Parçalı bulutlu, 23 derece

10 Mayıs Cuma: Gökgürültülü sağanak yağışlı, 25 derece

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327