Meteoroloji'den Bursa için hafta sonu açıklaması!

Meteoroloji Bursa için 15 Şubat 2020 Cumartesi günü hava tahmin raporunu açıkladı. Cumartesi gününü yağmurlu geçirecek olan Bursa'da hava sıcaklığı gün içerisinde 12 dereceye kadar çıkacak. Yağış akşam saatlerinden itibaren etkisini kaybetmeye başlayacak.

Meteoroloji'den Bursa için hafta sonu açıklaması!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre Bursa'da cumartesi günü akşam saatlerine kadar yağışlı hava etkili olacak. Akşam 18.00'dan sonra yağışlı hava yer yer etkisini kaybetmeye başlayarak yerini çok bulutlu havaya bırakacak.

Bugün sabah saatlerinde 8 dereceye kadar düşecek olan hava sıcaklığı gün içerisinde ise en yüksek 12 derece olacak. Meteoroloji yetkilileri ise sağanak yağışa karşı günü dışarıda geçirecek olan vatandaşları tedbirli olmaları konusunda uyardı.

Pazar günü ise Bursa'da yağış beklenmiyor. Çok bulutlu bir gökyüzünün görüleceği son tatil gününde hava sıcaklığı gün içerisinde 12 derece civarında seyredecek.

Bursa yeni haftaya da az bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle merhaba diyecek. Pazartesi günü hava sıcaklığı 15 dereceye kadar yükselecek. Meteoroloji tahminlerine göre Çarşamba gününe kadar Bursa için yağış beklenmiyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (15 ŞUBAT 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA CUMARTESİ GÜNÜ HAVA NASIL OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı, Batı Karadeniz'in batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı ile K. Maraş, Osmaniye, Hatay ve Malatya çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Bolu, Malatya, Ankara ve K. Maraş'ın yüksek kesimleri, Adıyaman, G. Antep ve Kilis çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in güney kesimleri Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik yamaçları ile Doğu Anadolu'nun doğusunda yüksek kar örtüsünün bulunduğu yerlerde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

HAVA SICAKLIĞI: Batı kesimlerde 1 ila 3 derece azalacağı, iç ve doğu bölgelerde 2 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güneyli, güneydoğu kesimlerde kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların gece saatlerinden itibaren İzmir'in güney kesimleri, Aydın ve Muğla çevrelerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

ÇIĞ TEHLİKESİ UYARISI: Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz'in yüksek kesimlerinin dik eğime sahip ve yüksek kar örtüsü olan yerlerinde çığ tehlikesi bulunduğundan dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KAR ERİMELERİNE DİKKAT! Doğu Karadeniz Bölgesinin 500 metre altında yüksekliğe sahip yerlerinde kar erimeleri beklenmektedir. Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin'in yüksek kesimlerinde kar yağışlarının, kıyı kesimlerde yağmur ve kar erimelerinin oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner324

banner325

banner326

banner327