Meteoroloji'den Bursa uyarısı! Yarın da sürecek

Meteoroloji Bursa için 2 Haziran 2020 Salı günü hava tahmin raporunu bildirdi. Türkiye dün 'yeni normal'in ilk gününü yağmur etkisi altında geçirirken, koronavirüs nedeniyle boş kalan yerler bu kez hava durumu nedeniyle sessiz kalmıştı. Bursa'da aynı durumu söz konusuyken, Bursa haftanın ikinci gününe de yağışlı başladı. Gün içerisinde en yüksek sıcaklık 21 derece olarak beklenirken, gökgürültülü ve sağanak yağış etkili olacak.

Meteoroloji'den Bursa uyarısı! Yarın da sürecek

Türkiye'de 'yeni normal'in ilk gününde etkili olan sağanak yağış, ikinci günde de devam ediyor.

Bursa'da haftanın ikinci gününde de sabah saatlerinde şiddetli bir şekilde etkili olan sağanak yağış, akşam saatlerine kadar sürecek. Yağışın gökgürültülü ve şiddetli şekilde Bursa'da yer yer geçişli olarak görüleceğini bildiren Meteoroloji, akşam saatlerinde ise yağışın etkisini kaybedeceğini belirtti.

YAĞIŞ YARIN DA SÜRECEK

Bursa'da sağanak yağışın yarın da süreceği tahmin edilirken, perşembe gününden itibaren ise yağışların şehri terk edeceği öngörülüyor.

Perşembe gününden itibaren sıcaklık yükselişe geçiyor.

Bursa, perşembe günü 25 derece, cuma günü 28 dereceyi görürken; hafta sonu ise 30 derecenin üzerinde az bulutlu güneşli bir hava Bursalıları bekliyor.

İŞTE BURSA İÇİN SAATLİK HAVA DURUMU TAHMİNİ (2 HAZİRAN 2020)

İŞTE BURSA İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU TAHMİNİ

YURTTA HAVA DURUMU

Hava durumuyla ilgili Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana'nın kuzey ve doğusu, Hatay, Osmaniye, K. Maraş, Giresun, Gümüşhane, Bayburt, Malatya ve Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

Hava sıcaklığının iç kesimlerde 2 ila 4 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle batı ve güneybatı, Ülkemizin kuzeybatı kesimlerinde batı ve kuzeybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-80 km/sa) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların öğle saatlerinden sonra Orta Karadeniz ile Kastamonu, Sinop, Yozgat, Çankırı, Kayseri ve Sivas çevrelerinde yerel olarak kuvvetli(21-50 kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Ulaşımda aksamalar, su baskını vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın; yarın Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'da güneyli yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına(40-80 km/sa) şeklinde esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (çatı uçması, Ağaç veya direklerin devrilmesi, Ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327