Mhp Eski Milletvekili Seyfi Şahin’den Basın Açıklaması

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Milletvekili Seyfi Şahin ve Irak’ın Telafer kentinden Kayseri’ye sığınan Şuayip Halil Zalo basın açıklaması yaptı.Kayseri Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Milliyetçi...

Mhp Eski Milletvekili Seyfi Şahin’den Basın Açıklaması
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Milletvekili Seyfi Şahin ve Irak’ın Telafer kentinden Kayseri’ye sığınan Şuayip Halil Zalo basın açıklaması yaptı.
Kayseri Gazeteciler Cemiyetinde düzenlenen basın açıklamasında konuşan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) eski Milletvekili Seyfi Şahin, son zamanlarda komşu ülkelerde yaşanan olaylara değindi. Şahin, Irak’ın şehri olan Telafer’de Türkmen vatandaşların çeşitli zorluklar çektiğine değindi. Kayseri’ye de Telafer’den Şuayip Halil Zalo isimli vatandaş ve ailesinin sığındığını belirten Şahin, Zalo’nun 13 kişilik ailesi ile aynı evde yaşadığını söyledi.
Şahin ayrıca, "Türklerin Irak’taki nüfusu 3 milyon ama Türklere ne milletvekili ne de bakanlık veriyorlar. Irak’ta Telafer şehri var. 450 bin nüfuslu bir şehir. Nüfusun bir kısmı Şii diğer kısmı ise Sünni. Daha sonra ilk Körfez harekatı sırasında El Kaide Irak’ın için de çok faaliyet gösteriyordu. Oradaki Şii ve Sünni aileleri birbirine düşürdü. Orada 80 kişi öldürüldü. Orada çeşitli olaylar oldu. İşte son yaşanan olaylardan sonrada Şuayip Halil Zalo ülkesini terkederek Kayseri’ye geldi" diye konuştu.
Telafer’den kaçarak Türkiye’ye sığınan Şuayip Halil Zalo ise, 13 kişilik bir aile olduklarını belirterek, ülkelerinde çıkan olaylardan dolayı Kayseri’ye geldiklerini ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327