MHP'ye TBMM salonu'nda da darbe...

HDP'nin yeri değişti HDP'nin vekil sayısının MHP'den fazla olması nedeniyle TBMM Genel Kurulu'ndaki oturma düzeni de değişecek. Sırasıyla Ak Parti, CHP, HDP ve MHP'li vekiller bloklar halinde yan yana Genel Kurul salonunda oturacak. Salondaki en geniş sıra ve koltuk bloğu AK Parti'ye, en dar blok ise MHP'ye ayrılacak. HDP, anamuhalefet partisi CHP'den sonra Meclis'te en çok vekili bulunan 3. parti olacak.

MHP'ye TBMM salonu'nda da darbe...


En yaşlı üye Baykal, geçici TBMM Başkanı olacak

1 Kasım Milletvekilli Genel Seçimi'nin resmi olmayan sonuçlarına göre AK Parti, Meclis'te 316 sandalyeye ulaşarak tek başına iktidara geldi. Gözler, yeni hükümet kurma çalışmalarına çevrildi. AK Parti Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu'nun yeni Ak Parti Hükümeti'ni bu ayın sonunda veya Aralık ayının başındaki günlerde kuracağı belirtiliyor.

TBMM Genel Kurulu, milletvekili seçim sonuçlarının YSK tarafından TRT'de ilanını takip eden 5. gün saat 15.00'de çağrısız olarak toplanacak. Bu ilk birleşimde milletvekilleri yemin edecek. Bu birleşimin, 17 veya 18 Kasım'dan önce yapılması mümkün görünmüyor. TBMM'nin en yaşlı üyesi sıfatıyla CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal başkanlığında toplanacak Genel Kurul'da milletvekilleri, seçim çevresi, soyadı ve adlarının alfabe sırasına göre ant içecek. Ant içme töreninde bulunmayan milletvekilleri, katıldıkları ilk birleşimin başında yemin edecek.

 
Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 17:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327