MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ

AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.Malatya’nın büyükşehir olması ile merkez ilçe olan Battalgazi’de Eskimalatya’yı ziyaret eden Milletvekili Şahin, burada esnaflar ile buluştu....

MİLLETVEKİLİ ŞAHİN, ESNAFLARI ZİYARET ETTİ
AK Parti Malatya Milletvekili Mustafa Şahin, Battalgazi ilçesinde esnaf ziyaretleri gerçekleştirdi.
Malatya’nın büyükşehir olması ile merkez ilçe olan Battalgazi’de Eskimalatya’yı ziyaret eden Milletvekili Şahin, burada esnaflar ile buluştu. Tek tek ilçenin eski yerleşim alanındaki esnafları gezen Şahin, sorunlar ve istekleri dinledi. Battalgazi’nin Malatya’nın en eski yerleşim alanlarından biri olduğunu ifade eden Şahin, “Eski Malatya olarak tabir edilen bu yer bundan önce 17-18 bin nüfuslu bir ilçeydi. Ancak şuan büyükşehir olunması ile birlikte nüfus 300 bin oldu” dedi.
Eski Malatya denince de akla inanç turizminin geldiğini ifade eden Şahin, bu noktada el birliği ile bütün Milletvekilleri ve il teşkilatı ile ilçenin bu yönünü ön plana çıkarmaya çalışacaklarını söyledi. Geçtiğimiz yaz özellikle Battalgazi ilçesinde yaşanan sulama sıkıntıları konusunda da konuşan Milletvekili Şahin, “Su konusunda geçen yıl büyük bir sorun yaşadık. Battalgazi ovasını diğer ovalardan farklı kılan buradaki arazilerin aşağı yukarı tamamının sulak arazi olmasıdır. Yaptığımız çalışmalarda özellikle Beylerderesi viyadükünün altında bir gölet yapılması noktasında şuan DSİ bölge müdürlüğü çalışmalar yapıyor. Eminim alacağımız tedbirlerle ve alacağımız yağışlarla 2015 yılının yazında ciddi bir su sıkıntısı çekmeyeceğimizi umuyoruz” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327