Milyoner ilk iş araba aldı

Denizlili milyoner Murat Alişan, 12,5 milyon liralık ikramiyesini aldıktan çektirdiği selfie'yi ve aldığı son model aracın fotoğrafını facebook hesabından paylaştı.

Milyoner ilk iş araba aldı

Denizli’nin Çal İlçesi’nde yaşayan minibüs şoförü Murat Alişan’nın, Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi için Aydın’dan aldığı çeyrek bilete büyük ikramiye isabet etti. ’2692160’ numaralı çeyrek biletin talihlisi Alişan, ortadan kayboldu. Murat Alişan’ın babası Şükrü Alişan, oğlunun kuzeni ve amcasının oğlu ile birlikte Ankara’ya ikramiyeyi almaya gittiğini söyledi. 20 NR 160 plakalı minibüsün plakasını biletin son üç numarası olarak seçtiği biletine çıkan 12.5 milyon liralık ikramiyesini almak için Ankara’ya kardeşi, amcasının oğlu ve kuzeniyle giden Alişan, Halkbank Şubesi’nde çektiği ’selfie’ fotoğrafı da Facebook’taki hesabından paylaştı. Alişan, yeni aldığı lüks otomobilin iç kısmını gösteren fotoğrafı da paylaşımları arasında yer verdi. Alişan, memleketine döndüğünü, başka herhangi bir yere de gitmeyeceğini açıkladı.KOMŞULAR: KESİMHANE YAPTIRACAK

Alişan’ın evinde sessizlik hakim. Büyükşehir yasasıyla birlikte beldeyken mahalle statüsüne geçirilen Akkent sakini Murat Alişan’ın komşuları, milyonerden para beklentisinde olmadıklarını, mahallelerine yatırım istediklerini söyledi. Komşularından Ali Tavşanlı, "Murat ile iki gün önce konuştuk. Akkent’e yatırım yapacağını söyledi. Şimdiki evlerinin bahçesine küçük ve büyükbaş hayvan kesimhanesi yaptıracak. Başka yatırımlar da yapabilir" dedi. Bir diğer komşusu Fatma Tavşanlı, "Kendisini uzaktan gördüm. Bu Sabah saatlerinde ailesiyle birlikte bir otomobile binip gitti. Komşuları olarak para beklentimiz yok. Akkent Mahallesi’ne yatırım yapsın yeterli. Gençler iş sahibi olsunlar" diye konuştu.Komşularından Bayram Sertoğlu ise Akkent’te göç nedeniyle genç nüfusun kalmadığını, milyonerin yatırım yapması durumunda az sayıda kalan gencin iş sahibi olacağını söyledi.

GÖRÜŞMEK İSTEMİYOR

En son bu sabah saatlerinde komşularının, ailesiyle bir otomobile binip evinden ayrıldığını gördüğü Murat Alişan, telefonla yapılan konuşmada görüşmek istemediğini ve herhangi bir açıklama yapmayacağını söyledi. Öte yandan talihlinin aldığı biletle ile plakasının son üç rakamı aynı olan minibüsünün evinin önünde park halinde durduğu görüldü. 

Güncelleme Tarihi: 13 Ocak 2015, 09:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327