Minderde 1 Gümüş, 1 Bronz

Özbekistan’nın başkenti Taşkent’teki Gymnastics Palace Spor Salonu’nda düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener’in de takip ettiği Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda...

Minderde 1 Gümüş, 1 Bronz
Özbekistan’nın başkenti Taşkent’teki Gymnastics Palace Spor Salonu’nda düzenlenen, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ile Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Uğur Erdener’in de takip ettiği Dünya Büyükler Güreş Şampiyonası’nda 71 kiloda mücadele eden Yunus Özel gümüş madalyada kalarak dünya ikincisi oldu.
Şampiyonanın son günündeki final maçında Rus güreşçi Cengiz Labazanov’a yenilen Özel, gümüş madalya kazandı. Grekoromen stil 98 kiloda Cenk İldem ise Rumen Alin Ciurariu Alexuc’u 1-0 yenerek bronz madalyanın sahibi oldu.
İldem, sabah seansında ilk turda Azeri Shalva Gadabadze’yi 2-0, ikinci turda da Finlandiyalı Antero Timo Kallio’yu 3-1 yenerek adını çeyrek finale yazdırmıştı. Milli güreşçi, çeyrek finalde Estonya’dan Ardo Arusaar’ı 1-0’lık sonuçla geçmiş, yarı finalde ise Alman Oliver Hassler’e 5-0 kaybetmişti.
Bu sonuçlarından ardından Türkiye, şampiyonada 1 altın, 3 gümüş, 5 bronz madalya kazandı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner326

banner327