Mısır uçağının parçaları İsrail sahillerinde bulundu

Sahil kenti Netanya açıklarına vuran bazı parçaların, içerisindeki 66 kişiyle Akdeniz'e düşen Mısır Havayolları uçağına ait olduğu tahmin ediliyor.

Mısır uçağının parçaları İsrail sahillerinde bulundu
Paris-Kahire seferi sırasında Akdeniz'e düşen Mısır yolcu uçağına ait olduğu sanılan bazı enkaz parçaları, İsrail'in sahil kenti Netanya açıklarında bulundu.İsrail Başbakanlık Ofisi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Bu Sabah Netanya kenti açıklarında bir uçağın enkazına ait parçalar bulundu. Söz konusu parçaların iki ay önce Akdeniz'de düşen Mısır uçağına ait olma ihtimali büyük" denildi.

Tel Aviv yönetimi, uluslararası prosedürlere uygun olarak Mısır ve Fransa'yı bilgilendirdi.

Başbakan Binyamin Netanyahu ise, Mısır tarafıyla iletişime geçilmesi ve bulunan parçaların mümkün olan en kısa sürede bu ülkeye teslim edilmesi yönünde talimat verdi.

Mısır konuyla ilgili henüz bir resmi açıklama yapmış değil. Soruşturma komisyonuna yakın kaynaklar ise İsrail'de bulunan enkaz parçalarının düşen Mısır uçağına ait olduğuna ilişkin henüz net bir bilgi olmadığını belirtiyor.

Mısır Havayollarına ait Airbus A320 tipi yolcu uçağı Paris-Kahire seferini yaparken 19 Mayıs gecesi Akdeniz'de düşmüş ve 56 yolcu ile 10 mürettebattan kurtulan olmamıştı. 
Güncelleme Tarihi: 08 Temmuz 2016, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner327