Motoru Arızalanan Uçak Diyarbakır’a 7 Saat Sonra İndi

İzmir-Diyarbakır seferini yapan yolcu uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra motor arızası nedeniyle Antalya Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Antalya’ya indikten sonra yolcuları tahliye edilen uçak, arızası giderildikten sonra yeniden...

Motoru Arızalanan Uçak Diyarbakır’a 7 Saat Sonra İndi
İzmir-Diyarbakır seferini yapan yolcu uçağı havalandıktan kısa bir süre sonra motor arızası nedeniyle Antalya Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Antalya’ya indikten sonra yolcuları tahliye edilen uçak, arızası giderildikten sonra yeniden yolcularını alarak 7 saat gecikmeli olarak Diyarbakır’a iniş yaptı.
Edinilen bilgiye göre, İzmir-Diyarbakır seferini yapan SunExpress XQ9192 sayılı yolcu uçağı İzmir’den saat 06.00’da havalandı. Havalandıktan kısa bir süre sonra motordaki arızayı fark eden pilot, Antalya’ya zorunlu iniş yaptı. Yolcular Antalya Havaalanı’nda bekletilirken, uçaktaki arızaya müdahale edildi. Duruma tepki gösteren yolcular havaalanı çalışanlarıyla tartıştı. Yaşanan tartışmayı yolculardan biri anbean kaydetti. Uzun süre Antalya’da bekletilen yolcular arızanın giderilmesinin ardından aynı uçakla tekrar havalanıp Diyarbakır’a geldi. Sabah 06.00’da İzmir’den kalkış yapan uçağın saat 08.00’de Diyarbakır’da olması beklenirken 7 saat sonra Diyarbakır’a ulaştı.
Yolculardan Furkan Karataş, sabah 06.00’da uçağa bindiklerini ve 2 saat sürmesi beklenen yolculukta perişan olduğunu söyledi. Karataş, “Anlatılmaz o anlar. Tam bir karantina gibiydi. Sandviçlerle bizi doyurmaya çalıştılar. 7 saat boyunca bu şekilde karnımızı doyurduk. Kapıdaki görevliler dışında hiç kimse ilgilenmedi. Devlet Hava Meydanı’na yolcuların birçoğu dilekçe yazdı” dedi.
Yolcular yaşadıkları mağduriyetle ilgili, Devlet Hava Meydanı’na şikayet dilekçesi yazdı.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327