Mozilla'dan iPhone'a rakip

Mozilla 25 dolardan satılacak akıllı telefonunu tanıttı.

Mozilla'dan iPhone'a rakip

Mozilla, görücüye çıkardığı 25 dolarlık (18 Euro) akıllı telefonla Apple’a rakip olmayı hedefliyor.

Dünyanın en çok kullanılan web tarayıcılarından biri olan Firefox’u geliştiren Mozilla, şimdi de bu işletim sistemi ile çalışan akıllı telefonları çok düşük bir ücretle piyasaya sunmayı planlıyor. Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilen Mobil Dünya Fuarı’nda tanıtılan telefonlar şimdi de 25dolar gibi çok düşük bir ücretle Doğu Asya ve Hindistan pazarında piyasaya sunulmaya hazırlanıyor.

MOZİLLA, APPLE'IN ALTERNATİFİ OLABİLECEK Mİ?


Mozilla şirketi, Firefox işletim sistemi kullanarak ürettiği ucuz akıllı telefonlarla Apple gibi dev firmalara alternatif olmayı hedefliyor. Yeni modelin geliştirilmesinde öncü cep telefonu üreticileri ve operatörleriyle işbirliği yapıldı.

İLK TEPKİ HİNDİSTAN’DAN: “MEMNUN OLURUZ”

Hindistan’ın lider mobil telefon üreticilerinden Spice Telecom’un CEO’su Dilip Modi “Halkımızın ihtiyaçlarını karşılamak adına, Mozilla’nın yeni akıllı telefonunu tanıtmaktan mutluluk duyacağız” dedi. Bir milyon adet kullanıcı akıllı telefonlarında Firefox işletim sistemi kullanıyor. Mozilla, yeni ürününün düşük maliyeti ve bölgenin pazarlama-satış imkanları sayesinde bu rakamı 10 milyonun üzerine çıkarmayı hedefliyor.


Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2014, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner324

banner325

banner327