banner333

MR odasında şok! Girer girmez yapıştı...

Denizli'de polis memurunun MR cihazına yapışan silahı çıkartıldı

MR odasında şok! Girer girmez yapıştı...

Denizli'de, Manyetik Rezonans (MR) odasına giren polis  memurunun belinde unuttuğu ve cihaza yapışan silahı, bulunduğu yerden söküldü. 

    Denizli İl Sağlık Müdürü Berna Öztürk, AA muhabirine yaptığı  açıklamada, dün bir çocuğun MR çektirmek için babasıyla Denizli Devlet  Hastanesi'ne (DDH) geldiğini söyledi.

    Aileye refakat eden ve silahı olan kişinin MR odasına girdiğini  belirten Öztürk, "Aile hastaneye çocuğa MR çektirmek için gelmiş. Bildiğimiz  kadarıyla babanın arkadaşı polis de odaya girmiş. Bu odaya metalle girilmemesi  gerekiyor. Belindeki silah bir anda manyetik alana yapışmış. Bugün teknik servis  yarım saat süren çalışmayla silahı bulunduğu yerden çıkarttı." diye konuştu.

    Öztürk, bu olaydan sonra bir kez daha MR odasına metal ile girilmemesi  gerektiğinin önemine dikkat çekti.

    DDH radyoloji uzmanı Dr. Aydın Karabacakoğlu da metal eşyaların MR'ın  görüntüleme sistemini bozduğunu, bu durumun hastalar için de sakıncalı olduğunu  aktararak, "Ben yaklaşık 11 yıldan beri çalışıyorum. Böyle bir şeyle ilk defa  karşılaştım." dedi.

    Sabaha kadar güvenlik görevlisinin başında beklediği silah, teknik  servis personelinin cihazdaki mıknatıs gücünün azaltılmasıyla çıkartıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner322

banner326

banner327