Mudanya'da 'Çöp Taksi' uygulaması başlıyor

Mudanya Belediyesi özellikle yaz aylarında artan çöp sorununa “Çöp Taksi” uygulaması ile çözüm getiriyor. Çöp Taksi, konteynırların bulunmadığı dar sokaklar ve araç trafiğine kapalı alanlarda yalnızca evsel atıkları toplamak için kullanılacak.

Mudanya'da 'Çöp Taksi' uygulaması başlıyor

Mudanya Belediyesi, özellikle yaz aylarında araç trafiğine kapalı alanlarda artan çöp sorununa ve görüntü kirliliğine “Çöp Taksi” uygulaması ile çözüm getiriyor. Çöp kamyonlarının giremediği ve konteynırların olmadığı sokak ve caddelerde faaliyet gösterecek olan “Çöp Taksi” uygulaması, ciddi bir soruna da çözüm olacak. Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün araç filosuna katılan mini damperli 2018 model araç üzerine üst ekipmanları monte edilerek yapılan 3,5 metreküp kapasiteli aracı inceleyen Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, temizlik noktasında ciddi hizmetleri yerine getirmeye devam ettiklerini söyledi.

“ÇÖP TAKSİ SAYISI ARTACAK”

Başkan Hayri Türkyılmaz, “Yaz aylarında da 47 mahalle ve ilçe merkezimizi daha temiz tutmak için gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Çöp taksimiz de hızlı bir şekilde evsel atıkları toplayıp büyük çöp arabalarına aktarma yapacak ve gün boyu belirlenen bölgelerde hizmet verecek” dedi. Yapılacak uygulamanın ardından alacakları verime göre araç sayısını artırmayı da hedeflediklerinin altını çizen Türkyılmaz, daha temiz bir Mudanya için hemşerilerinin daha duyarlı olmalarını da istedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2018, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327