Mudanya'da iftar şölene dönüştü

Mudanya Belediyesi, birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi Ramazan ayı etkinliklerini sürdürüyor. Her gün bir mahallede kurulan iftar sofrasında yüzlerce Mudanyalı orucunu birlikte açarken, düzenlenen etkinlikler görsel bir şölene dönüşüyor.

Mudanya'da iftar şölene dönüştü

Mudanya Belediyesi Mudanya’daki şehit aileleri, gaziler, engelli derneklerinin üyeleri ve mahalle muhtarlarını, aileleriyle birlikte iftarda ağırladı. Arnavutköy Yat Limanı’nda düzenlenen iftarda, bin 200 kişi bir araya geldi. Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, iftar öncesinde masaları gezerek, şehit aileleri, gaziler, engelli derneklerinin üyeleri ve muhtarlarla sohbet etti. İftar saati ezanın okunmasıyla birlikte dualar edilirken, oruçlar hep birlikte açıldı. İftar sonrasında konuşan Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, “Yediğiniz lokmaların her gramı helaldir, alın teridir. Hepinize helal olsun. Bu ülkemizi vatan yapmak için, bu vatanı korumak için kanını, canını veren şehitlerimizi bir kez daha saygıyla, şükranla ve sevgiyle anıyorum. Göreve geldiğimiz günden bu yana yandaş değil, tüm vatandaşlarımızla paydaş olduk. Yaptığımız hizmetlerle, sosyal, kültürel etkinliklerimizle Türkiye’nin parlayan yıldızı olduk. Gece gündüz demeden çalışarak bugünlere geldik. Bizler sizler için çalışıyoruz. Temiz, dürüst ve ahlaklı belediyeciliği Mudanya’mızda var ettik ve bu anlayışı sonuna kadar sürdüreceğiz” dedi. Gecenin sonunda Uygar Görme Engelliler Dernek Başkanı Feyyaz Ocak, Başkan Türkyılmaz’a plaket vererek, teşekkür etti.

TİRİLYE’DE GÖRSEL ŞÖLEN

Tirilye Mahallesi’nde düzenlenen iftar eğlencesi ise, genç yaşlı yüzlerce Mudanyalıyı bir araya getirdi. Güzelyalı Atatürk Parkı’nda düzenlenen iftar eğlencesi, renkli görüntülere sahne oldu. Karagöz- Hacivat gösterisi, Orta Oyunu ve illüzyon gösterilerinin ardından sergilenen piksel poi ve ateş şov, görsel bir şölen yaşattı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner321

banner325

banner326

banner327